[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 09. 2021   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Večnom meste sa skončila púť laických hnutí k hrobu svätého Cyrila
P:3, 19. 02. 2015 20:55, ZAH

Rím 19. februára (RV) Vo Večnom meste sa skončila púť laických slovenských hnutí k hrobu svätého Cyrila. Zorganizovala ju Rada KBS pre laické a apoštolské hnutia a Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s Veľvyslanectvom SR pri Svätej stolici. Pre Vatikánsky rozhlas ju zhodnotila predsedníčka Fóra kresťanských inštitúcií Katarína Hulmanová (AUDIO).

Delegáti vyše dvadsiatich laických hnutí sprevádzaní biskupom Petrom Rusnákom nakoniec programu navštívili Slovenské veľvyslanectvo pri Svätej stolici. Stretli viaceré slovenské osobnosti, ktoré v súčasnosti pôsobia v Ríme. Veľvyslanec Peter Sopko moderoval stretnutie, ktoré pútnikom umožnilo vytvoriť si obraz o slovenskom živote v Ríme. Mons. Vladimír Stahovec ako rektor Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme, priblížil poslanie a osadenstvo tejto inštitúcie, generálna predstavená Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa sr. Katarína Krištofová predstavila rehoľu, ktorú riadi z generálneho domu v Ríme, správca Slovenskej katolíckej misie v Ríme. Kňaz Ľubomír Majtán priblížil život veriaceho spoločenstva, tvoreného Slovákmi, ktorí v Ríme prechodne či dlhodobo žijú.

Biskup Peter Rusnák a predsedníčka Fóra kresťanských inštitúcií Katarína Hulmanová ako organizátori púte dali slovo jednotlivým delegátom laických hnutí a združení. Zástupcov na tohtoročnej púti k hrobu sv. Cyrila mali v rôznom zložení gréckokatolícke Pastoračné centrum Rómov v Čičave, Erko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, Hnutie fokoláre, Fórum pre verejné otázky, Svetský rád bosých karmelitánov, Misijné združenie Služobníc Ducha Svätého, Františkánsky svetský rád, Nadácia Konráda Adenauera, Farské spoločenstvo z Nitry – Klokočiny, Svetový apoštolát Fatimy, Neokatechumenátne spoločenstvo, Tretí rád sv. Františka, Hnutie svetlo život, Neokatechumenátna cesta, Hnutie Svetlo-Život, Slovenský skauting.

Nechýba zástupcovia zo Združenie mariánskej mládeže, Kolégia Antona Neuwirtha, Spoločenstva Ladislava Hanusa, Združenia katolíckych škôl Slovenska, Fóra života, Fóra kresťanských inštitúcií, Združenia kresťanských seniorov Slovenska, Národného bratstva františkánskeho svetského rádu na Slovensku a Spolku sv. Vincenta. Púť sprevádzali aj viacerí kňazi, medzi nimi kapucín Jozef Konc, tajomník Rady KBS pre laikov. Obohatením stretnutia v priestoroch veľvyslanectva bola aj prítomnosť slovenskej veľvyslankyne v Taliansku Márie Krasnohorskej a riaditeľa Slovenského kultúrneho inštitútu v Ríme Petra Dvorského. Atmosféru stretnutia obohatilo hudobné vystúpenie hudobníkov z Čičavy (AUDIO).

( TK KBS, RV jb, ml; pz ) 20150219046   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]