[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 28. 11. 2022   Meniny má Henrieta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Iniciatíva Tvoja vec aktivizuje ľudí s novou skladbou "Viac slobody"
P:3, 05. 02. 2015 09:46, DOM

Bratislava 5. februára (TK KBS) Iniciatíva Tvoja vec!, ktorá v minulosti okrem iného stála za reťazou modlitieb a pôstu za voľby do parlamentu, prináša novinku. Ide o skladbu s videoklipom „Viac slobody“. Autorov inšpirovala úloha otca v rodine. Podobne ako v predchádzajúcom klipe „Nad touto krajinou“ chce vyzvať ľudí k angažovanosti a prevzatiu osobnej zodpovednosti za lepší zajtrajšok nášho národa. Nevšednosťou tejto propagačnej skladby je jej hudobný žáner – hip-hop, ktorý oslovuje najmä mladú generáciu. Stoja za ňou Kuša a Adrem. Skladbu si je možné vypočuť ::TU::.

Dvojicu autorov textu inšpirovala tretia otázka blížiaceho sa referenda, ktorú považujú za dôležitú pre formovanie ďalších generácií a budúcnosti Slovenska. Ako sami uviedli, „hlavnou témou piesne je tretia otázka referenda a postoj, ktorý voči nej zaujímame my ako otcovia rodín. Vo verejnej debate sa tejto otázke venovalo oveľa menej pozornosti než prvým dvom, čo je škoda. Medzi mnohými panuje nevedomosť, o čo v nej ide. Ak sa nejakému rodičovi nezdá v poriadku učivo, ktoré má absolvovať jeho dieťa, alebo spôsob, ktorým je podávané, alebo vek, v ktorom je podávané, mali by mať rodičia právo ho odmietnuť," povedal Kuša.

Textom sa však obracajú na rodičov každého veku. Sú to práve oni, ktorí nesú „primárnu zodpovednosť za výchovu svojich detí, takže toto rozhodnutie má byť na nich. S tým by nemal mať problém žiaden tolerantne zmýšľajúci človek, bez ohľadu na to, v akom type rodiny alebo zväzku žije a akokoľvek je orientovaný. Ak môžeme urobiť niečo pre lepšiu a stabilnejšiu budúcnosť našich detí a Slovenskej republiky, je našou občianskou povinnosťou využiť pre tento účel každú príležitosť," dodal Andrem.

Nový projekt organizujú dobrovoľníci zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Vychádza z iniciatívy Tvoja vec!, ktorej iniciátori zorganizovali viacero zaujímavých projektov. Napríklad reťaz modlitieb a pôstu za voľby do parlamentu, kampane Adoptuj si politika a Kresťan v politike. Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dve desaťročia venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí Godzone či projekt sieťovania Lifenet.

TK KBS informoval Eduard Filo

( TK KBS, efi, ml; pz ) 20150205045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Bahrajne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23