TK KBS

Dnes je sobota 30. 05. 2020   Meniny má Ferdinand       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM vypracovalo novú mediálnu stratégiu na prebiehajúci rok
P:3, 27. 01. 2015 15:30, DOMSpišská Nová Ves 27. januára (TK KBS) Celoslovenská rada Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže sa po prvýkrát v tomto roku stretla počas uplynulého víkendu vo Važci. Program začal príhovorom predsedu ZKSM Jánom Bucom, ktorý členov povzbudil k rozhodnosti s zodpovednosti. Následne sa účastníci venovali hodnoteniu práce s mládežou počas uplynulého roka. Konštatovalo sa, že to bol rok mnohých mládežníckych podujatí, v ktorých sa preukázal obrovský potenciál, kreativita a talenty mladých ľudí.

Rok 2015 sa bude niesť v znamení osláv 25. výročia ZKSM. Pre tento účel bola vypracovaná nová mediálna stratégia s názvom INPROMO, pozostávajúca z viacerých foriem mediálnych aktivít. Jej úlohou bude najmä propagácia hodnôt práce ZKSM s mladými a zároveň doterajší prínos združenia pre spoločnosť.

Dôležitou súčasťou pracovnej časti programu bolo hlasovanie o schválení vnútorného systému prerozdeľovania dotácie z Ministerstva školstva SR. Ako uviedol výkonný riaditeľ ZKSM Martin Janus, „tento krok bol pre nás nevyhnutný, keďže sa menili podmienky pre získanie dotácie z Ministerstva školstva. Pre nás je veľmi dôležité, aby sme stále rástli a posúvali kvalitu činnosti našich spoločenstiev na novú úroveň. Snažíme sa tak efektívne odpovedať na nové výzvy, ktoré k nám prichádzajú ako i na meniace sa potreby mladých ľudí“. Znamená to, že od tohto roka sa financie pre členov a spoločenstvá ZKSM budú rozdeľovať na základe nových zásad.

V závere bol pre členov pripravený workshop o napĺňaní osobného poslania, v ktorom boli účastníci na základe praktických príkladov a otázok konfrontovaní so súčasným prežívaním svojho života. Cieľom spoločenského a duchovného programu tohto stretnutia teda bolo motivovať členov k ďalšej službe mladým na Slovensku.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dvadsať rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí kampaň Adoptuj si politika, evanjelizačný projekt Godzone či nový projekt sieťovania Lifenet.

TK KBS informoval Daniel Lysý( TK KBS, dly, ml; pz ) 20150127036   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020