TK KBS

Dnes je utorok 26. 05. 2020   Meniny má Dušan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

KBS pozýva do projektu s názvom Advent so svätým Jánom Pavlom II.
P:3, 18. 11. 2014 11:15, DOMBratislava 18. novembra (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pripravila nový projekt s názvom "Advent so svätým Jánom Pavlom II." Je určený pre všetkých ľudí dobrej vôle. Od 30. novembra 2014 (Prvá adventná nedeľa) do 1. januára 2015 budú môcť záujemcovia získať každý deň na e-mail myšlienku od poľského pápeža. Cieľom aktivity, ktorá nadväzuje na podobné projekty z minulosti, pomôcť duchovne sa pripraviť na príchod Krista, ktorý túžobne očakávame. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky.

Prihlásiť sa je možné oddnes na internetovej stránke advent.kbs.sk. "Pre nás všetkých zostávajú v pamäti veľmi silné slová sv. Jána Pavla II., ako povzbudzoval prekonať vnútorný strach: „Nebojte sa! Otvorte, dokorán roztvorte dvere Kristovi!“ V duchu týchto slov chceme aj my prekonať svoj vlastný vnútorný strach - nechať pôsobiť na seba to, čo povedal sv. Ján Pavol II. Nechať sa tým osloviť a priblížiť sa cez tieto jeho slová k Ježišovi Kristovi. K Bohu, ktorý je pre nás blízko a ktorý nás zároveň pozýva, aby sme žili podľa našej dôstojnosti. A nebáť sa toho prijať tú nádhernú Božiu výzvu - k životu podľa Božej vôle," vysvetlil výber svätca predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. Túto výzvu použil svätý Ján Pavol. na svojej prvej slávnostnej svätej omši na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.

Na stránke projektu stačí uviesť meno, e-mail, informáciu, odkiaľ získali o projekte informáciu a odpísať verifikačný kód. Po odoslaní registrácie budete úspešne zaregistrovaný v projekte. Po odoslaní registrácie budú všetci záujemcovia úspešne zaregistrovaný v projekte. Projekt nadväzuje na tri podobné projekty z minulosti. Prvým bol projekt putovania relikvie sv. Cyrila v USA a Kanade (2013), ktorú interaktívne sledovalo okolo 300 ľudí. Ďalším boli zamyslenia biskupov na adventnú alebo vianočnú tému (2013). Vyše 30 myšlienok vtedy dostalo viac než 4 000 zaregistrovaných ľudí. Posledným projektom, do ktorého sa zapojilo okolo 12-tisíc ľudí, bol projekt zamyslení "Pôst so Svätým Otcom Františkom" (2014). Tí, ktorí sa zapojili do posledného z nich, v ďalšom automaticky prihlásení.

Vďaka registrácii získajú záujemcovia bezplatne každý deň do svojho e-mailu myšlienku svätého Jána Pavla II. Ide o rôzne zamyslenia, výzvy, prosby a povzbudenia. ktoré nám môžu pomôcť lepšie prežiť časť prípravy na Vianoce a krátko po nich. Myšlienky, ktoré sú na rozličné duchovné témy, pochádzajú z oficiálnych zdrojov - z internetovej stránky Svätej stolice. Svätý Otec ich povedal v čase, keď pôsobil ako pápež. Pochádzajú z posolstiev, homílii a listov. Z talianskeho jazyka ich do slovenčiny preložili dobrovoľníci projektu. Tí, čo nemajú možnosť dostávať zamyslenia na e-mail, ich nájdu aktualizovane každý deň na stránke projektu. Vysielať ich budú opäť aj TV LUX a Rádio LUMEN. Šablóny pre myšlienky na sociálne siete vytvoria partneri z Vývesky.sk. Projekt bude aktívny i na sociálnych sieťach. Oficiálne konto je na na Facebooku.

Hlavným partnerom projektu je Výveska.sk. Mediálnymi partnermi projektu sú TK KBS, Televízia LUX, Rádio LUMEN, Katolícke noviny a portál Cesta+.

TK KBS vydala k správe ::AUDIO::( TK KBS, kbs; ml ) 20141118014   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020