TK KBS

Dnes je nedeľa 12. 07. 2020   Meniny má Nina       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stanovisko vedenia Katolíckej univerzity k medializovaným informáciám
P:3, 06. 11. 2014 08:01, DOMBratislava 6. novembra (TK KBS) K medializovaným informáciám týkajúcim sa Katolíckej univerzity v Ružomberku vydalo jej vedenie stanovisko, ktoré prinášame v plnom znení:

Vedenie Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) sa dôrazne dištancuje od systematického obviňovania, ktorému vedenie KU a jednotlivé fakulty čelia od leta tohto roku. Na anonymné a pochybné príspevky ľudí skrývajúcich svoju pravú identitu na rôznych virtuálnych blogoch a fórach nie je možné rozumne reagovať. Týmto stanoviskom sa chceme vysloviť na obranu veľkého množstva výborných pedagógov a talentovaných študentov, o čom svedčia ich početné aktivity v prospech kvality našej univerzity. Slová ľudí, ktorí vystupujú pod zmenenou alebo anonymnou identitou, vytvárajú ďalšiu reťazovú reakciu. Je ňou predovšetkým nenávisť voči Cirkvi šírená v diskusných fórach. Ďalej je to znevažovanie našich zamestnancov a študentov, ktorých každodenná svedomitá práca a štúdium sú, žiaľ, vystavené neodôvodneným útokom a zneucťovaniu dobrého mena už aj ich rodín.

Súčasný rektor KU Jozef Jarab bol zvolený 10. júna 2014 v súlade s vysokoškolským zákonom a štatútom KU, keď mu dôveru vo voľbách vyjadrilo 18 z 22 prítomných senátorov. Súhlas s voľbou ihneď potvrdil veľký kancelár KU Mons. Bernard Bober. Zmenou osoby rektora KU prirodzene došlo aj k niektorým organizačným zmenám. Tieto zmeny však boli vykonané v súlade so zákonmi Slovenskej republiky a v súlade s vysokoškolským zákonom ako aj vo vedomí zodpovednosti za študentov a zamestnancov univerzity a v úprimnej snahe zabezpečiť ďalšiu budúcnosť Katolíckej univerzity.

V súvislosti s medializovanými informáciami o výške odmien na Filozofickej fakulte vedenie KU uvádza nasledovné vyjadrenie. Uvedené odmeny pre zamestnancov Filozofickej fakulty KU boli mimoriadnymi odmenami. Išlo o odmeny za rok 2013 predovšetkým z grantových projektov. Súčasné vedenie univerzity nastúpilo až v júni 2014, ale bude sa celou záležitosťou zaoberať. Snahou nového vedenia je prijať taký model priznávania odmien, ktorý bude primeraný k podaným výkonom a zároveň bude motivačný.

Vážime si dôveru, ktorú súčasnému vedeniu vyjadril Akademický senát KU na obdobie rokov 2014-2018. V spolupráci s ním a s jednotlivými fakultami chceme vytvárať prajnú atmosféru na tvorivú prácu pre všetkých členov našej akademickej obce. Chceme budovať opravdivé univerzitné spoločenstvo založené na rešpektovaní pravdy a spravodlivosti. V tomto našom úsilí prosíme o modlitby a podporu všetkých ľudí dobrej vôle.

Vedenie KU v Ružomberku( TK KBS, KU, mk; ) 20141106012   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020