[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 01. 02. 2023   Meniny má Tatiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bratislavskej arcidiecéze je prvý kostol zasvätený sv. Jánovi Pavlovi II.
P:3, 27. 10. 2014 08:58, DOM

Čierna Voda 27. októbra (TK KBS) V nedeľu 26. októbra 2014 posvätil bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský pri svätej omši nový kostol sv. Jána Pavla II. v miestnej časti Čierna Voda, ktorá patrí do obce a farnosti Chorvátsky Grob. Slávnosťou sa zavŕšilo dlhé a náročné úsilie mnohých osôb, ktoré priložili ruky k dielu nového kostola.

Miestne rozrastajúce sa spoločenstvo veriacich sa tak môže stretávať už nie v náhradných a núdzových podmienkach, ale v peknom a dôstojnom Božom príbytku postavenom uprostred príbytkov ľudí. Slávnosť sa začala pred bránou kostola, kde arcibiskupovi odovzdali kľúč od dohotovenej stavby a miestny vdp. farár Jozef Kemp na pokyn biskupa odomkol a otvoril bránu.

Arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský v homílii spomenul, že materiálna stavba kostola vo svojom základe vyrastá z viery - z potreby veriacich ľudí prežívať a sláviť vieru v Ježiša Krista vo vzájomnom spoločenstve. V súvislosti so zvoleným patrocíniom kostola pripomenul príklad sv. Jána Pavla II. Tento pápež, ktorý trikrát navštívil Slovensko, sa počas svojho pontifikátu veľmi dôrazne venoval téme rodiny, takže sa často označuje ako pápež rodiny, a na sklonku života sa stal aj veľkým svedkom odovzdaného prežívania utrpenia a choroby.

V závere slávnosti prišiel čas na vyjadrenie vďačnosti za dokončené dielo zo strany farníkov. Najmilšie vďaku vyjadrili najmenší - malé deti, ktoré sa poďakovali arcibiskupovi slovami i krásnou piesňou. V novoposvätenom kostole budú bývať sväté omše počas týždňa o 19:00 h a v nedeľu o 9:30 h.

TK KBS informoval Lukáš Uváčik

( TK KBS, lu, ml; pz ) 20141027012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]