[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 08. 2022   Meniny má Milica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozostatky Pavla VI. zostanú po blahorečení vo Vatikánskych hrobkách
P:3, 18. 10. 2014 20:40, ZAH

Vatikán 18. októbra (RV) V súvislosti so zajtrajším blahorečením Pavla VI. sa v piatok v Tlačovom stredisku Svätej stolice konal brífing, na ktorom vystúpili emeritný prefekt Kongregácie per biskupov kardinál Giovanni Battista Re, postulátor kauzy blahorečenia P. Antonio Marrazzo, biskupský delegát pre šírenie pamäte o Pavlovi VI. v diecéze Brescia, vicepostulátor kauzy blahorečenia P. Pierantonio Lanzoni a hovorca Milánskej diecézy P. Davide Milani.

„Geniálny pápež, usilujúci sa o dialóg so všetkými, obdarený veľkou spiritualitou“ - takto označil Pavla VI. kardinál Giovanni Battista Re, spolupracovník a spolurodák Pavla VI. z talianskeho okresu Brescia. Ďalej hovorí: „Len málokto vedel porozumieť úzkostiam, očakávaniam a ašpiráciám mužov a žien dnešných čias tak, ako on. Bol veľmi vnímavým na výzvy, ktoré modernosť kládla viere a v tomto sa preukázal ako veľký človek dialógu.“ Kardinál Re tiež verí, že blahorečenie ľuďom pomôže lepšie spoznať osobnosť Pavla VI.: „Naším želaním je, aby blahorečenie Pavla VI. pomohlo ľuďom viac spoznať tohto pápeža a tiež aby im pomohlo prijať veľký odkaz, ktorý zanechal svojím životom, skutočne bohatým na spiritualitu.“

Postulátor kauzy, P. Marrazzo pripomenul, že nedochádza len k blahorečeniu pápeža, ale k blahorečeniu celej osobnosti Giovanniho Battistu Montiniho. Zdôraznil tiež, že Pavol VI. vždy obraňoval život. Je preto zaujímavé, že uznaným zázrakom na jeho príhovor bolo práve uzdravenie ťažko chorého ľudského plodu v jeho 24. týždni. Stalo sa tak pred trinástimi rokmi v USA. O zázračnom uzdravení po modlitbách rodičov k Pavlovi VI. P. Marrazzo hovorí: „V tridsiatom štvrtom týždni tehotenstva nastalo spontánne ustúpenie patológie. A nielen to: v tridsiatom deviatom týždni sa dieťa narodilo, čo bolo po pätnástich týždňoch modlitieb a nádeje. Narodilo sa v dobrom stave, úplne zdravé, so spontánnou aktivitou plaču a dýchania.“ Dieťa, ktoré má dnes už trinásť rokov, je zdravé. Postulátor kauzy však vysvetlil, že ani ono, ani jeho rodičia sa kvôli ochrane súkromia na slávnosti blahorečenia nezúčastnia.

Gobelín, ktorý bude počas zajtrajšej slávnosti visieť na Bazilike sv. Petra, bude zobrazovať Pavla VI. s úsmevom a s rukami zdvihnutými k nebu. Pokiaľ ide o pozostatky Pavla VI., tie zostanú v aktuálnom hrobe vo Vatikánskych hrobkách. Neuskutočnila sa ani obhliadka jeho tela. Relikviou, ktorá bude pápežovi Františkovi predstavená počas slávnosti, je odev so škvrnou krvi Pavla VI., ktorý mal oblečený, keď sa stal obeťou atentátu v Manile (Filipíny). Reprezentanti diecéz v Bresci a v Miláne informovali aj o uskutočnení sérii iniciatív spojených so zajtrajším blahorečením. V rodnej diecéze Pavla VI., v Bresci, sa od nedele 19. októbra začne Rok Montiniho, ktorý potrvá do 8. decembra 2015. Vo všetkých farnostiach diecéz Brescia a milánskej diecézy, sa budú konať modlitbové vigílie. V Ríme sa na slávnosti očakáva účasť najmenej päť tisíc veriacich z Brescie a tritisíc z Milána.

( TK KBS, RV zk; ml ) 20141018006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus