[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 11. 2022   Meniny má Milan      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Októbrová fatimská sobota v Klokočove spojená aj s púťou pedagógov
P:3, 06. 10. 2014 09:17, DOM

Klokočov 6. októbra (TK KBS) Októbrová fatimská sobota v pútnickom Klokočove bola špeciálne zameraná na pedagógov cirkevných škôl Košickej eparchie. Spolu so školskými kaplánmi a ostatnými zamestnancami škôl i  školských zariadení prišli prosiť Matku Božiu o jej duchovnú ochranu pre nový školský rok.

V prednáške na tému odovzdávania viery v rodine sa slovom i skúsenosťami podelil o. Cyril Jančišin, ml. so svojou manželkou. Vyzdvihol potrebu atmosféry lásky v rodinnom kruhu, ako nevyhnutného prostriedku na zvestovanie Boha-Lásky deťom. Pripomenul aj silu rodičovského príkladu pri spoločnej modlitbe v rodine. Archijerejskú liturgiu slávil vladyka Milan Chautur, košický eparcha s protoigumenom Jaroslavom Štelbaským CSsR, riaditeľom Eparchiálneho školského úradu Petrom Oreničom a ďalšími kňazmi. Spevom ju sprevádzali mladí hudobníci z cirkevnej strednej odbornej školy v  Trebišove. V homílii vladyka predstavil Pannu Máriu ako prirodzenú učiteľku a vychovávateľku svojho Syna. Na druhej strane  Ježiš často v  evanjeliu vystupoval ako učiteľ nadprirodzených právd, ktoré sa jeho matka učila postupne chápať. Vladyka odporúčal pedagógom, aby boli pre svojich zverencov priateľskou autoritou a prijímali aj podnety mladej generácie vo svojej práci. Všestranný učiteľ pôsobí mienkotvorne pozitívne na mladého človeka a  vedie ho k ľudskej i  kresťanskej dospelosti.

V programe nechýbala ani beseda o radostiach i ťažkostiach pri odovzdávaní viery v rodinách. Besedníci sa zhodli na tom, že rodina a  škola sú prostredia, ktoré najviac môžu ovplyvniť zdravý intelektuálny a  duchovný rozvoj študentov. Za krásneho počasia sa jednotlivé školy mohli aj prezentovať svojimi úspechmi na študijnom i  športovom poli. Podujatie popri modlitbe prispelo aj k odtabuizovaniu života na cirkevných školách, ktorých je v  Košickej eparchii desať.

TK KBS informoval Michal Hospodár

( TK KBS, mh, ml; pz ) 20141006021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Bahrajne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23