[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 11. 05. 2021   Meniny má Blažena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Púť kresťanských podnikateľov v Bazilike Sedembolestnej v Šaštíne
P:3, 30. 09. 2014 09:17, DOMŠaštín 30. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Príležitosť na vďaky, chvály i prosby za všetky dobrá, ktoré nám Boh dáva, to bol slogan pozývajúci na púť kresťanských podnikateľov, ktorá bola v uplynulých dňoch v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Svätú omšu celebroval generálny vikár Žilinskej diecézy Ladislav Stromček, kazateľom bol Branislav Kožuch, kaplán a správca Oravského centra mládeže v Ústí nad priehradou pri Trstenej.

Podnikatelia prišli so svojimi rodinami z celého Slovenska, takmer zaplnili baziliku. Púť iniciovali manželia Vladimír a Žaneta Šušoliakovci. "Je to úplne prvá púť, že nemali sme ani predstavu koľko ľudí príde, či vôbec niečo príde. Človek veriaci, či už je podnikateľ, alebo zamestnanec, by mal Bohu ďakovať za vôbec za život, za dobrá, ktoré dostáva a teda podnikanie je jedna zo sfér, kde sa pohybujú veriaci ľudia a preto si myslím, že by mali chodiť aj na púť, aj v podstate ďakovať. My sa už nejaký čas stretávame takíto veriaci podnikatelia, kde sa modlíme, kde si vymieňame skúsenosti z podnikania a z toho stretávania sa vznikla aj teda táto myšlienka, že by sme prišli sem k Sedembolestnej Panne Márii," povedala Žaneta Šušoliaková, iniciátorka púte.

Po svätej omši bola beseda s úspešnými podnikateľmi na tému Kresťanské hodnoty v podnikaní. Jedným z hlavných iniciátorov Spoločenstva kresťanských podnikateľov na Slovensku bol profesor Ján Košturiak. „No obohacuje nás to tým, že môžeme sa tak posilniť, že sa to dá robiť, nie, že dá, že sa to musí robiť poctivo a aj si navzájom pomáhame. Začíname vydávať brožúrky, kde by sme chceli hlavne mladým ľuďom troška pomáhať na tej ceste, čiže to je také prvé posolstvo a druhé je, že keď je zle a nie vždy sa všetko darí, tak že kde ten človek má tú silu hľadať, že je to u toho Pána Boha," dodal Košturiak.

Kresťanskí podnikatelia sa navzájom spoznávali a zdieľali so svojimi skúsenosťami na spoločnom agapé.

Zdroj: Rádio LUMEN / Anna Bošková

( TK KBS, RL, ab; ml ) 20140930021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]