[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 12. 2022   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vatikáne zverejnili priebeh príprav na stretnutie rodín vo Filadelfii 2015
P:3, 16. 09. 2014 15:30, ZAH

Vatikán/USA 16. septembra (RV) V Aule Jána Pavla II. Tlačového strediska Svätej stolice sa dnes konala tlačová konferencia na tému: „Na ceste so synodou smerom k Filadelfii 2015“ s cieľom predstaviť prípravy 8. svetového stretnutia rodín, ktoré sa bude konať od 22. do 27. septembra 2015 v spomínanom americkom meste. Na konferencii vystúpili: arcibiskup Filadelfie Mons. Charles Joseph Chaput OFM Cap., predseda Pápežskej rady pre rodinu Mons. Vincenzo Paglia ako aj rodina Rileyových z Filadelfie s dvoma deťmi.

„Filadelfia má hlboké náboženské korene. A pápež František je veľmi obľúbený ako vnútri, tak aj mimo Katolíckej cirkvi. Na stretnutí rodín čakávame od 10-tisíc do 15-tisíc účastníkov z celého sveta. A svätá omša s pápežom by mohla ľahko pritiahnuť aj viac než milión ľud“, uviedol filadelfský arcibiskup Mons. Chaput. Ako povedal, už na jar tohto roku bola zverejnená oficiálna téma Svetového stretnutia rodín: «Láska je našou misiou: rodina naplno živá.» Téma vychádza zo slov sv. Ireneja, ktorý povedal, že «Božou slávou je človek žijúci naplno». „Slávou mužov a žien je milovať tak, ako Boh. Život v rodine je výzvou stelesniť túto lásku v každodennom živote“, povedal filadelfský arcibiskup, ktorý zároveň oznámil, že dnes vydali oficiálny náučný dokument vo forme katechéz, ktorý má farnostiam, diecézam, ich katechétom ako aj ďalším zainteresovaným osobám pomôcť pripraviť veriacich na spomínané budúcoročné stretnutie. Mons. Chaput spomínaný dokument komentuje nasledovne:

„Katechéza rozvíja svoju náuku v desiatich jednoduchých krokoch: Začína zmyslom stvorenia a prechádza k prirodzenosti našej sexuality, k manželskej zmluve, k dôležitosti detí, k miestu kňazstva a rehoľného života v ‚ekológii‛ kresťanského spoločenstva, ku kresťanskému domovu ako útočisku zraneného srdca, k role Cirkvi a k misijnému svedectvu kresťanských rodín širšiemu svetu.“ Text je momentálne dostupný v angličtine a španielčine, plánujú sa aj preklady do francúzštiny, portugalčiny a ďalších jazykov.

Filadelfský arcibiskup na tlačovej konferencii informoval aj o obraze, ktorý bude osobitným spôsobom reprezentovať Svetové stretnutie rodín vo Filadelfii 2015. Olejomaľba z dielne filadelfského výtvarníka Neilsona Carlina bola po prvýkrát verejne odhalená 7. septembra tohto roku vo filadelfskej Katedrále sv. Petra a Pavla, kde sa bude nachádzať aj počas svetového stretnutia. Okrem Svätej rodiny sú na ňom zobrazení aj rodičia Panny Márie – sv. Anna a sv. Joachim. „Pripomínajú nám, že ako dnes tak aj v priebehu histórie v sebe kresťanská rodina zahŕňa mladých, ale aj staršie generácie. Do jej širšieho záberu sú okrem rodičov a detí zahrnutí i starí rodičia a aj mnohí ďalší rodinní príslušníci“, uviedol Mons. Chaput.

( TK KBS, RV zk; ml ) 20140916043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23