[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 01. 02. 2023   Meniny má Tatiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Marianke skončila trojdňová púť k sviatku narodenia Panny Márie
P:3, 08. 09. 2014 10:15, DOM

Marianka 8. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Na pútnickom mieste v Marianke pri Bratislave sa v nedeľu skončila trojdňová výročná púť k sviatku narodenia Panny Márie. Slávnostnú svätú omšu celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Počas víkendu bol pre veriacich pripravený rozličný duchovný program. Mohli sa zúčastniť na archijerejskej liturgii, adoráciách, pomodliť sa ruženec, krížovú cestu či vypočuť si katechézy. Do Marianky prichádza na túto púť každoročne okolo 2 tisíc až 3 tisíc ľudí.

„Púť je prejav viery, lebo keď človek ide putovať, tak vychádza zo svojho vlastného, z takej tej škrupinky bezpečia. Kedysi v stredoveku išli ľudia do nebezpečenstva, keď išli na púť lúčili sa najprv so životom. Jedna vec je taká, že človek sa vzdáva akoby svojho bezpečia a druhá vec je, že na špeciálne určené miesto príde preto, aby sa vnútorne očistil," hovorí o zmysle takéhoto putovania kaplán vo farnosti Narodenia Panny Márie v Marianke páter Chryzostom Marek Vadrna. Pri očisťovaní sa môžeme inšpirovať aj Pannou Máriou, ktorá bola bez hriechu už od svojho počatia. „Mária je pre nás taký úplný vzor tej čistoty, aký má byť človek, ale my potrebujeme to očisťovanie znova a znova a sme šťastní, že to môžeme robiť a sme si tak vlastne aj uvedomili, že vlastne tieto stretnutia, modlitba a potom iste svätá spoveď, každá účasť na posvätných úkonoch nám pomáhať byť silnejšími voči našej slabosti," povedal arcibiskup Zvolenský.

Pútnici prišli do Marianky. aby načerpali silu v pokojnom prostredí prírody a predniesli svoje prosby. Ide o najstaršie pútnické miesto na Slovensku. Okrem lurdskej jaskynky sa tu nachádza aj Bazilika Panny Márie. Areál spravuje Kongregácia bratov tešiteľov z Gethseman.

Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban

( TK KBS, RL, jh; ml ) 20140908018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]