[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 11. 05. 2021   Meniny má Blažena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Domove sociálnych služieb v Prešove pripomenuli výročie kaplnky
P:3, 17. 07. 2014 08:53, DOMPrešov 17. júla (TK KBS) V Domove sociálnych služieb (DSS) na Volgogradskej 5 v Prešove sa v utorok konala odpustová slávnosť pri príležitosti 20. výročia založenia Kaplnky sv. Kamila, ktorá je súčasťou tohto zariadenia. Na mieste pri tejto príležitosti privítali košického pomocného biskupa Mons. Stanislava Stolárika. Na slávnosti prijali pozvanie aj ďalší kňazi, medzi nimi i dekan Jozef Dugas, kapláni Alexander Andrejka a Jozef Bujňák i farár Evanjelickej cirkvi a. v. Ján Bakalár.

"Biskup Stolárik nielen svojím príhovorom ku klientom, zamestnancom a všetkým prítomným, ale aj svojou obrovskou charizmou a optimizmom, vniesol do našich sŕdc vieru, lásku, pokoj a pokoru. Patrí mu naša obrovská úprimná vďaka – nielen za jeho prekrásne slová, ale aj za jeho čas a modlitby, ktoré nám venoval. Povzbudil nás aj tým, že vyslovil presvedčenie, že v budúcnosti opäť s radosťou medzi nás zavíta," povedala TK KBS Iveta Nemčíková, riaditeľka DSS, kde hostia slávili pri príležitosti výročia kaplnky slávnostnú svätú omšu.

Kaplnku požehnal dekan Matej Babčák 7. apríla 1994. Nesie meno sv. Kamila, ktorý je patrónom chorých a zomierajúcich, ošetrovateľov, zdravotných sestier a nemocníc. Pravidelne sa tu dvakrát v týždni a vo sviatky konajú bohoslužby, ktorých sa zúčastňujú klienti a zamestnanci DSS, ale aj občania mesta. Kaplnka slúži nielen na konanie bohoslužieb a obradov, ale má nezastupiteľné miesto v každodennom živote ťažko zdravotne postihnutých klientov, ale aj zamestnancov, pretože im poskytuje priestor na rozjímanie, modlitbu, hľadanie pokoja a pokory.

TK KBS informovala Iveta Nemčíková

TK KBS vydala k správe ::FOTO::

( TK KBS, in; ml ) 20140717011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]