[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 24. 09. 2023   Meniny má Ľuboš, Ľubor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Te Deum na záver školského roka zorganizoval aj DKÚ Spišskej diecézy
P:3, 23. 06. 2014 14:12, DOM

Poprad 23. júna (TK KBS/Rádio LUMEN) Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy pripravil pri príležitosti jubilejného roku Sedembolestnej Panny Márie ako aj na záver školského roka slávnostné Te Deum. Konalo sa v nedeľu 22. júna v Poprade. V Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie svätú omšu celebroval spišský biskup Štefan Sečka.

Svätou omšou sa chcel poďakovať Bohu za školský rok. Zároveň ďakoval aj tým, ktorí zodpovedajú za výchovu novej generácie. „Bolo to aj vyjadrenie mojej vďačnosti katechétom, ktorí pracujú v teréne, katechizujú na školách - či už cirkevných, alebo štátnych," povedal biskup Sečka. Program pokračoval seminárom v budove Katolíckej univerzity, určeným najmä učiteľom náboženstva a tým, ktorí sa venujú formovaniu detí a mládeže. Na tému ako hovoriť s mladými o Bohu sa zameral Martin Michalíček, kňaz Nitrianskej diecézy. „Dnešný životný štýl je veľmi poznačený obrazom, internetom, preto je dôležité používať tieto moderné technológie, ale pritom nič nenahradí starý osvedčený nástroj a to je životný príklad," povedal Rádiu LUMEN Martin Michalíček.

Ani rozprávanie o láske a čistote teenagerom nie je jednoduché. Niekoľko návodov preto ponúkla lektorka Eva Izraelová. „Ján Pavol II. vyjadril vo svojich dielach túžbu, aby sa radostná zvesť o manželstve, o láske, o vzťahovosti, o Božom pláne pre človeka šírila medzi všetky vekové kategórie a my sa snažíme s manželom zasiahnuť srdcia mladých ľudí tým, že chodíme po školách.“ Sociálne siete, ich výzvy a obmedzenia, taká bola tretia téma, o ktorej hovoril riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák. Poukázal na nasledovné nástrahy. „Je to nebezpečenstvo z dvoch strán, nebezpečenstvo falošného profilu, alebo falošnej identity na internete, v sociálnych sieťach, teda musíme mať kritický pohľad na každého, koho nepoznáme na sociálnej sieti," povedal Spuchľák.

( TK KBS, RL, mf, ml; mk ) 20140623024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]