[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 12. 2022   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Početný zástup veriacich na púti Bratislavskej arcidiécézy v Šaštíne
P:3, 09. 06. 2014 08:36, DOM

Šaštín 9. júna (TK KBS) V sobotu 7. júna 2014 sa konala diecézna púť Bratislavskej arcidiecézy do Šaštína. Početný zástup pútnikov prišiel v tento deň pred milostivú sochu Matky Sedembolestnej prosiť o jej príhovor, o posilu na životných cestách a o odvahu neustále žiť podľa Božej vôle. Program púte sa začal dopoludnia modlitbou krížovej cesty, ktorú viedol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. O ceste Pána Ježiša s krížom premýšľal spolu s kňazmi a pútnikmi podľa modlitieb inšpirovaných meditáciami kardinála Josepha Ratzingera.

Hlavným a vrcholným bodom programu púte bolo slávenie Eucharistie, ktorému predsedal diecézny biskup. V slávnostnej pútnickej homílii pomocný biskup Mons. Jozef Haľko aktualizoval sedem bolestí Panny Márie na naše časy a predložil príklady, ako sa snažíme rôznymi aktivitami v rámci Bratislavskej arcidiecézy odpovedať na tieto duchovné podnety. Spomenul pastoračnú a sviatostnú službu kňazov, činnosť katechétov, Bratislavskú animátorskú školu, diecéznu súťaž „Biblia pre všetkých“, kontinuálne čítanie Svätého písma či viackrát uskutočnenú dobročinnú Svätomartinskú zbierku.

Jednotu a vzájomné spoločenstvo diecézy vyjadroval pri svätej omši aj spôsob prednášania prosieb, keď desať úmyslov predniesli vybraní laici ako reprezentanti desiatich dekanátov diecézy. Čas vyhradený na obed a občerstvenie mohli deti využiť na zapojenie sa do tvorivých dielní a do hry o siedmich bolestiach Panny Márie, ktoré pripravili šikovní animátori z eRka. Popoludní sa púť zakončila modlitbou posvätného ruženca k Sedembolestnej Panne Márii, pri ktorom prednášali vlastné meditácie o bolestiach Panny Márie dekani Bratislavskej arcidiecézy.

TK KBS informoval Lukáš Uváčik

TK KBS vydala k správe ::FOTO::

( TK KBS, luv, ml; pz ) 20140609013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23