[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozvanie prezidentov Palestíny a Izraela k modlitbe za mier
P:3, 25. 05. 2014 20:00, ZAH

Vatikán/Palestína 25. mája (RV) Prinášame mimoriadne pozvanie Svätého Otca Františka v závere svätej omše na Námestí Jasličiek v Betleheme dňa 25. mája 2014, v rámci druhého dňa apoštolskej cesty do Svätej zeme. Prinášame i plné znenie príhovoru pred modlitbou Raduj sa, nebies Kráľovná.

Pozvanie prezidentom Palestíny a Izraela

„Na tomto mieste, kde sa narodilo Knieža pokoja, sa chcem obrátiť s pozvaním na Vás, pán prezident Mahmúd Abbás, a na prezidenta Šimona Peresa, pozdvihnúť spolu so mnou intenzívnu modlitbu, vyprosujúc od Boha dar pokoja. Ponúkam svoj dom vo Vatikáne, aby hostil toto modlitbové stretnutie.

Všetci túžime po pokoji. Mnoho ľudí ho buduje každý deň prostredníctvom malých gest. Mnohí trpia a trpezlivo znášajú námahu mnohých pokusov o jeho vybudovanie. A všetci – najmä tí, ktorí sú postavení do služby svojim národom – máme povinnosť byť nástrojmi a tvorcami pokoja, predovšetkým v modlitbe.

Budovať pokoj je náročné, ale život bez pokoja je trápením. Všetci muži a ženy tejto zeme a celého sveta nás žiadajú, aby sme pred Boha priniesli ich vrúcnu túžbu po pokoji.“

Príhovor pred modlitbou Raduj sa, nebies Kráľovná:

„Drahí bratia a sestry, keď sa chystáme zakončiť toto naše slávenie, obráťme naše myšlienky na Najsvätejšiu Máriu, ktorá práve tu v Betleheme porodila svojho syna Ježiša. Panna Mária je tá, ktorá viac ako ktokoľvek iný kontemplovala Boha v Ježišovej ľudskej tvári. Za pomoci svätého Jozefa ho zavinula do plienok a uložila do jasieľ.

Jej zverujeme toto územie a všetkých, čo na ňom bývajú, aby mohli žiť v spravodlivosti, v mieri a bratstve. Zverujeme jej aj pútnikov, ktorí sem prichádzajú, aby načerpali z prameňov kresťanskej viery – a ktorí sú prítomní aj na tejto svätej omši.

Mária, bdej nad rodinami, nad mladými i nad starými. Bdej nad tými, čo stratili vieru a nádej; posilňuj chorých, väznených a všetkých trpiacich; buď oporou pre pastierov a celé spoločenstvo veriacich, aby boli „soľou a svetlom“ v tejto požehnanej zemi; napomáhaj výchovné diela, osobitne Betlehemskú univerzitu.

Keď tu, v Betleheme, kontemplujeme Svätú rodinu, svoju myseľ obraciam spontánne aj na Nazaret, kam sa dúfam a ak Boh dá, dostanem pri inej príležitosti. Odtiaľto objímam veriacich kresťanov, ktorí žijú v Galilei a povzbudzujem realizáciu Medzinárodného centra pre rodinu v Nazarete.

Svätej Panne zverme osudy ľudstva, aby sa svetu otvorili nové horizonty, ktoré budú prísľubom bratstva, solidarity a mieru.”

( TK KBS, RV jk, mg; ml ) 20140525004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]