Vatikán 6. mája (RV) „Nebeský Otče, teba nikdy neunaví prejavovať lásku a milosrdenstvo. Petrov nástupca hodlá navštíviť zem, ktorá je svätou od narodenia, krstu, učenia, smrti a vzkriesenia tvojho Syna. Buď s ním, posväcuj ho a požehnávaj ho. Rozprestieraj plášť svojej nehy na každom kroku jeho púte medzi nami, aby v ňom každý videl láskou zanieteného pútnika, múdreho učiteľa a pokorného sprievodcu.” Takto začína osobitná modlitba, ktorú sa katolíci vo Svätej zemi modlia pred návštevou pápeža Františka v Jordánsku, Palestíne a Izraeli, ktorá sa uskutoční 24. - 26. mája 2014.Počas troch týždňov pred touto historickou udalosťou denne prosia Pána, aby púť biskupa Ríma priniesla ovocie pre kresťanov na celom svete a pre spolužitie na Blízkom východe. Kňaz Rifat Bader, riaditeľ Katolíckeho centra pre štúdiá a médiá, poverený informovať o pápežskej návšteve Jordánska pre agentúru Fides povedal: „V tomto mesiaci máji, ktorý Cirkev tradične zasväcuje Panne Márii, s požehnaním arcibiskupa Marouna Lahama sme navrhli denne sa modliť túto modlitbu vo všetkých farnostiach pri každom cirkevnom stretnutí a vždy po každodennej modlitbe ruženca. Bude to jednoduchý a účinný spôsob, ako sa duchovne pripraviť na púť pápeža Františka, ako v Jordánsku, tak aj v iných farnostiach Svätej zeme.”
Modlitba sleduje aj silný ekumenický úmysel vyjadrený v púti pápeža Františka: Ekumenický patriarcha Bartolomej I. z Konštantínopolu ako prvý navrhol rímskemu biskupovi spoločnú púť do Jeruzalema, päťdesiat rokov od historického stretnutia vo Svätom meste medzi pápežom Pavlom VI. a ekumenickým patriarchom Athenagorom. Modlitba kresťanov vo Svätej zemi pokračuje slovami: „Pane Ježiše Kriste, ktorý si sa modlil za jednotu tvojej Cirkvi hovoriac, aby všetci boli jedno, daj, aby stretnutie medzi Svätým Otcom a ekumenickým patriarchom napomohlo vzrastu nášho úsilia o jednotu tvojich detí.”
Modlitba je tiež prosbou o to, aby stretnutia pápeža s politickými orgánmi priniesli plody spravodlivosti a pokoja. Prosí najmä, aby stretnutie s Petrovým nástupcom posilnilo vieru synov Cirkvi: „Dobrý Pastier, ktorý si vyobrazený na náprsnom kríži pápeža Františka, kráčajúc v duchu pokory, ktorého si mu daroval, oživuj v nás vedomie našej kresťanskej identity, aby sme ako praví učeníci mohli svedčiť o Dobrej zvesti a o tvojom vzkriesení v našich cirkvách, v našej spoločnosti a po celom svete, a to najmä tým, že budeme slúžiť slabým, chudobným a utečencom.“