[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM podporilo trinásť nových projektov mladých ľudí zo spoločenstiev
P:3, 29. 04. 2014 09:39, DOM

Bratislava 29. apríla (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) koncom februára vyhlásilo pre svojich členov výzvu na zapojenie sa do interného grantového programu. Jeho cieľom je motivovať spoločenstvá mladých kresťanov, aby dobrovoľníckou prácou v konkrétnych oblastiach slúžili svojmu okoliu, všímali si ľudí na okraji spoločnosti, nadväzovali nové kontakty s inými spoločenstvami a zároveň, aby sa zdokonaľovali v písaní projektov a plánovaní svojich aktivít.

Organizátori grantového kola vyzvali spoločenstvá ZKSM, aby pripravili projekty v troch oblastiach. Prvou z nich je dobrovoľníctvo, ktorého silu môžu mladí ľudia ukázať pri oprave či skrášlení verejných priestranstiev a podporou miestnych komunít. Projekty sa svojimi aktivitami zároveň zapoja do celoslovenského dobrovoľníckeho maratónu, ktorý pod názvom 72 hodín organizuje Rada mládeže Slovenska. Druhou oblasťou je integrácia znevýhodnených skupín obyvateľstva. Jej zmysel približuje Júlia Gyurcsisová z hodnotiacej komisie grantového programu: "Finančná podpora poputuje projektom, ktoré sa snažia začleniť do života kresťanských spoločenstiev aj mladých, ktorí sú hendikepovaní, alebo pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia."

Poslednú, tretiu skupinu tvoria projekty zamerané na sieťovanie a spoluprácu lídrov spoločenstiev ZKSM a mladých animátorov. "Aktívna spolupráca lídrov prispieva k naplneniu vízie projektu Lifenet, ktorého súčasťou je vytvorenie funkčnej siete mladých kresťanov na celoslovenskej úrovni," dodáva Petronela Grajciarová zodpovedná za realizáciu projektu Lifenet. Medzi trinásť podporených projektov sa dostali napríklad úprava sadov a ihrísk dobrovoľníkmi pri Ružomberku či stretnutie lídrov spoločenstiev z východného Slovenska pri tvorbe metodických podkladov pre potreby animátorov. "Rozhodli sme sa napríklad aj pomôcť skupine hendikepovaných mladých zúčastniť sa letného tábora," uzatvára Eva Neubauerová koordinátorka ZKSM pre stredné a západné Slovensko. Grantové kolo je financované z dotácie Ministerstva školstva SR. Celková výška prerozdelených prostriedkov je 2 000 €.

TK KBS informoval Pavol Kunzo

( TK KBS, pku, ml; mk ) 20140429010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]