[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 04. 02. 2023   Meniny má Veronika      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

KBS vyzbierala na pôstnej polievke s biskupmi viac než 1 760 eur
P:3, 14. 04. 2014 15:18, DOM

Bratislava 14. apríla (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyzbierala na piatkovej pôstnej polievke s bratislavskými biskupmi 1 763,25 eur. Vyplýva to záverečného vyúčtovania podujatia, na ktorom sa zúčastnilo vyše dvesto ľudí. Tí prišli na pôstnu polievku namiesto piatkového obeda, a zaplatili za ňu toľko, ako zvyčajne dávajú za celý obed. Mnohí prispeli aj väčšou sumou. Celá vyzbieraná suma poputuje na pomoc mnohodetným rodinám v hmotnej núdzi v Rožňavskej diecéze a na otvorenie nízkoprahového centra v meste Lučenec. Náklady na polievku sa z vyzbieraných peňazí neodpočítajú, pretože ich v plnej výške uhradil konvent Hospitálskej rehole Milosrdných bratov. Tá na akciu poskytla aj priestory svojho refektára.

"Inšpirovali sme sa iniciatívou Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! Jej podstatou je podelenie sa s chudobnými o to, čo si veriaci v duchu pokánia odoprú. Za piatkovú polievku, ktorú osobne vydávali biskupi Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Jozef Haľko, účastníci darovali toľko peňazí ako zvyčajne dávajú za celý obed, ba mnohí prispeli aj výrazne väčšou sumou. Ďakujeme všetkým, čo prišli a podporili nás. Veľmi pekne ďakujeme aj Hospitálskej reholi Milosrdných bratov, ktorá nielenže poskytla svoje priestory, ale pokryla aj náklady spojené s prípravou polievky," povedal Martin Kramara, jeden zo spoluorganizátorov projektu.

V pilotnej verzii sa tento projekt uskutočnil v Bratislave. Podujatie bolo pozvaním pre všetkých ľudí dobrej vôle k spoločnému stretnutiu na deň pokánia, čo je piatok. Rovnomenný názov má i projekt a stránka piatok.kbs.sk. Projekt je zároveň prejavom dôvery, ochoty dať iným to, čo si veriaci odoprú, znamením vzájomnej jednoty a spolupráce v duchu myšlienky Svätého Otca Františka "vychádzať na periférie”. Akcia chcela tiež podporiť prejav identity kresťana - katolíka: "Som veriaci, v piatok sa postím", uvádza stránka piatok.kbs.sk, ktorú vytvorila redakcia Tlačovej kancelárie KBS.

( TK KBS, ml; mk ) 20140414040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]