[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 12. 2022   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vatikáne predstavili už ôsme svetové stretnutie rodín vo Philadelphii
P:3, 26. 03. 2014 09:48, ZAH

Vatikán 26. marca (RV) Dejiskom 8. svetového stretnutia rodín 22. - 27. septembra 2015 bude Philadelphia. Prípravu medzinárodného podujatia vrátane jeho loga predstavili v utorok novinárom na tlačovej konferencii v Aule Jána Pavla II. v Tlačovom stredisku Svätej stolice. Predseda Pápežskej rady pre rodinu Mons. Vincenzo Paglia v úvode príhovoru privítal arcibiskupa Philadelphie Mons. Charlesa Chaputa OFM Cap. a ďalších členov delegácie, ktorí prišli z Pennsylvánie do Ríma, aby oficiálne začali prípravy stretnutia.

Mons. Paglia pripomenul, že pápež František si želal dať tému rodiny do centra pozornosti celej Cirkvi. Po februárovom mimoriadnom konzistóriu na túto tému bude v októbri ďalším krokom mimoriadna synoda biskupov na tému „Pastoračné výzvy rodiny v kontexte evanjelizácie“ a v októbri nasledujúceho roka 2015 bude Riadne generálne zhromaždenie Synody biskupov opäť venované rodine. „Teda práve v predvečer riadnej synody 2015 sa uskutoční 8. svetové stretnutie rodín,“ vysvetlil Mons. Paglia.

Predseda Pápežskej rady dal pripravované podujatie do súvisu aj s diskusiou o rodine, ktorú navrhlo OSN na to isté obdobie: „Nemala by byť podcenená fyzická blízkosť medzi týmto cirkevným podujatím, ktoré sa bude konať práve vo Philadelphii a diskusiou, ktorá bude prebiehať v hlavnom sídle OSN v New Yorku. Je to výzva pre všetky náboženské a občianske inštitúcie, aby spoločne pracovali pre lepšiu budúcnosť rodiny na svete.“

Ku konkrétnym výzvam pre Cirkev v perspektíve 8. svetového stretnutia rodín vo Philadelphii podľa Mons. Pagliu patrí úloha „sprevádzať rodiny na ich ceste múdrou a odvážnou pastoráciou, plnou lásky. Ide tu o múdrosť v poznaní súčasnej rodiny, odvahu pri riešení početných a zložitých problémov a lásku v úsilí o ich riešenie, majúc vždy na pamäti evanjelium rodiny a života. Teológia rodiny, teda manželská spiritualita a svätosť, ekleziológia a pastoračná starostlivosť o rodiny, rodina vo vzťahoch s modernou kultúrou, rodiny a migrácia, rodiny a ekumenizmus – to sú len niektoré z tematických zameraní spoločnej práce,“ uviedol Mons. Paglia.

Logo 8. svetového stretnutia rodín v USA znázorňuje zvon, symbolizujúci boj o obranu občianskych práv a náboženskej slobody. Predstavuje historický zvon, ktorý v roku 1776 zvolával amerických občanov, aby si vypočuli Deklaráciu o nezávislosti. Malý strieborný zvon z Philadelphie je symbolom mnohých zvonov vo svete, ktoré zvolávajú rodiny do chrámu. Nad ním sa nachádza kríž ako symbol Krista, ktorý je centrom života rodiny a Cirkvi. Vnútri zvona je znázornených päť členov rodiny, reprezentujúcich v jednote rôzne úlohy: otec, matka, syn, dcéra, brat, sestra, starý otec, stará mama, ujovia a tety a všetci ďalší. Teplé farebné odtiene loga sa vzťahujú na obdobie roka, v ktorom sa bude udalosť konať.

( TK KBS, RV jak, ml; pz ) 20140326022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23