[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 11. 2023   Meniny má Henrieta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tematika bulváru dominovala na víkendovke Saleziánskej Mediálnej školy
P:3, 13. 03. 2014 14:33, DOM

Bratislava 13. marca (TK KBS) Tematika bulváru a fotografie dominovala na poslednej víkendovke Saleziánskej Mediálnej školy - MeŠ (7. - 9. marca 2014), ktorú zastrešuje Laura, združenie mladých. S portrétnou a reportážnou fotografiou prítomných zoznámil lektor Vladimír Škuta. Teoretické poznatky si potom osvojovali priamo v centre Žiliny, kde sa snažili zachytiť život ľudí v meste. Lektor bol nádejným fotografom k dispozícii celý víkend a konzultáciami im pomáhal zlepšiť techniku aj štýl ich práce. "Kurz fotografovania bol pre mňa veľmi aktuálny. Doma máme už dlho kvalitný foťák, ale nikomu z nás nenapadlo vypnúť automatiku a fotiť manuálne. Takto môžu byť fotky omnoho kvalitnejšie," vysvetlila účastníčka Ivana Németová.

Praktickú časť o fotografii doplnila simulovaná tlačová konferencia, v ktorej si účastníci vyskúšali rolu bulvárneho novinára a celebrity. "Uvedomujeme si dôležitosť kritického myslenia pri prijímaní mediálnych obsahov, preto praktické zručnosti, ktorým sa účastníci na kurzoch učia, dopĺňame aj o aktivity rozvíjajúce túto oblasť," doplnila Monika Čižmárová, manažérka Mediálnej školy. "Páči sa mi vzdelávanie touto formou. Spestruje to môj študentský život. Domov som sa vždy vrátila s novými informáciami a poznatkami, ktoré môžem ďalej zužitkovať v školskom i v súkromnom prostredí," povedala účastníčka Skarlet Györgyová.

Pre účastníkov druhého víkendového kurzu s názvom "Žijem" organizátori pripravili ďalšie dva kurzy, ktoré budú rozvíjať tak ich praktické zručnosti ako aj ich kritické myslenie. Tretí sa volá "Tvorím", zameraný bude na sebaprezentáciu, verbálnu a neverbálnu komunikáciu a tiež na reklamu a jej vplyv na prijímateľov. Posledný má názov "Dávam", jeho obsah spočíva v tvorbe audiovizuálneho diela, dramaturgii a scenáristike. Popri prvom ročníku prebiehajú zároveň aj druhácke kurzy. Najbližší, a pre druhákov zároveň aj posledný kurz, bude v Žiline 28. - 30. marca. Záverečným výstupom už piatych absolventov MeŠ-ky bude natočenie krátkeho filmu.

TK KBS informovala Júlia Čižmárová

( TK KBS, jči, ml; pz ) 20140313031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]