[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 01. 2021   Meniny má Miloš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tradičnú ekumenickú bohoslužbu slova zorganizovali i v Košiciach
P:3, 22. 01. 2014 09:27, DOMKošice 22. januára (TK KBS) Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov aktívne prežívajú v Košiciach. Tamojšie Ekumenické spoločenstvo cirkví pripravilo počas neho tradičnú bohoslužbu slova, ktorá sa konala v Historickej radnici mesta Košice. "Je to tradičná ekumenická bohoslužba slova a v tomto roku slávi 20 rokov ekumenického dialógu na území mesta Košice. Pre nás a pre naše ekumenické spoločenstvo je to veľmi dôležité a stále veríme, že sa bude čoraz viac rozrastať a pokračovať v daných aktivitách, aby sme navzájom vedeli vytvárať jednotu svedectvami pre jednotu a celý svet," hovorí organizátor stretnutia Dominik Macák.

„Táto bohoslužba slova vytvára priestor, aby sme aj naďalej pripravovali ekumenické stretnutia pretože je vidieť, že vzájomný dialóg nás spája. Musím povedať, že Ekumenické spoločenstvo v Košiciach nepripravuje aktivity iba počas Týždňa modlitby za jednotu kresťanov, ale počas celého roka. Som veľmi rád, že práve toto mesto pracuje a dýcha ekumenicky a spája veľa kresťanov s podporou jednotlivých cirkví na území mesta. Zároveň podotkol , že ekumenizmus, ako taký je súčasť cirkvi pretože je dôležité spoločne sa zjednocovať, komunikovať so spoločenstvami, kresťanskými zbormi a viesť medzináboženský dialóg medzi jednotlivými cirkvami," spomína košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. „Reformovaná kresťanská cirkev v Košiciach je dvojjazyčná cirkev. V našom meste Košice sa staráme aj o bezdomovcov, zároveň sa venujeme mládeži a seniorom. Snažíme sa aj nie len o vonkajšiu formáciu, ale aj o vnútornú formáciu. Taktiež sa snažíme aj o diakonickú či misionársku činnosť," pridáva sa k nemu farár Reformovanej kresťanskej cirkvi Košice Jaroslav Széles.

Do ekumenickej bohoslužby slova v Košiciach sa zapojila Rímskokatolícka cirkev, Gréckokatolícka cirkev, Evanjelická cirkev a.v., Reformovaná kresťanská cirkev, Pravoslávna cirkev, Cirkev Československá Husitská, Apoštolská cirkev, Bratská jednota baptistov Cirkev bratská, náboženská židovská obec a Telogická fakulta v Košiciach.

TK KBS informovala Janka Pavelová( TK KBS, jpa; ml ) 20140122022   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]