TK KBS

Dnes je štvrtok 27. 02. 2020   Meniny má Alexander       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

  Top témy
Všetky
Pápež - Thajsko a Japonsko

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku sa uskutoční viacero ekumenických bohoslužieb a akcií
P:3, 16. 01. 2014 08:26, DOMBratislava 16. januára (TK KBS) Od 18. do 25. januára sa uskutoční tradičný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Na Slovensku sa pri tejto príležitosti uskutoční viacero ekumenických bohoslužieb a stretnutí. TK KBS prináša prehľad niektorých podujatí.

-----------------------------------------------------------------

Bratislava

Rada pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy v spolupráci s Rehoľou menších bratov františkánov organizuje celobratislavskú ekumenickú bohoslužbu v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov v utorok 21. januára 2012 o 17:30 h vo Františkánskom kostole (Františkánske námestie 2) v Bratislave. Predsedať budú zástupcovia týchto cirkví - Rímskokatolícka cirkev, Greckokatolícka cirkev, Evanjelická cirkev aug. vyznania, Bratská jednota baptistov, Cirkev bratská, Evanjelická cirkev metodistická, Reformovaná cirkev. Po stretnutí bude nasledovať bratské agapé v refektári františkánov.

Zdroj: vdp. Ľudovít Pokojný

Ekumenickú pobožnosť s duchovnými ekumenickej pastoračnej služby Ozbrojených síl a ozbrojených síl SR bude 23. januára 2014 o 17:30 h v Katedrále sv. Šebastiána v Bratislave - Krasňanoch. Na pobožnosť pozýva ordinár OS a OZ SR Mons. František Rábek.

Zdroj: Alena Gajdošíková
-----------------------------------------------------------------

Trnava

Ekumenické stretnutia chystajú i v Trnave. V sobotu 18. januára 2014 bude modlitbové stretnutie o 17:00 h na pôde Evanjelickej cirkvi a. v. Vo štvrtok 23. januára 2014 bude modlitbové stretnutie o 18:00 h u bratov františkánov. V sobotu 25. januára 2014 chystajú modlitbové stretnutie o 19:00 h v Bazilike sv. Mikuláša. Po stretnutí sú naplánované neformálne rozhovory počas agapé na fare.

Zdroj: Dušan Kolenčík
-----------------------------------------------------------------

Banská Bystrica

Ekumenická pobožnosť sa uskutoční v nedeľu 19. januára 2014 o 15:00 h vo Farskom kostole sv. Antona a Pavla, pustovníkov vo farnosti Banská Bystrica - Stará Sásová. Táto pobožnosť je za celé mesto Banskú Bystricu.

Zvolen

Ekumenická bohoslužba slova sa uskutoční v piatok 24. januára 2014 po večernej svätej omši, ktorá sa začne o 17:00 h, vo Farskom kostole sv. Alžbety vo Zvolene.

Zdroj: Michal Mališ

-----------------------------------------------------------------

Žilina

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov v Žiline zastrešuje neformálne združenie cirkví Ekuza od roku 1990. V roku 2014 začne v sobotu 18. januára ekumenickou pobožnosťou u Cirkvi bratskej. V nedeľu 19. januára bude ekumenické stretnutie v Kostole Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, v utorok 21. januára pozývajú do svojej modlitebne kresťanské zbory, vo štvrtok 23. januára do svojho kostola gréckokatolíci, v piatok do Kostola sv. Barbory rímski katolíci a týždeň modlitieb zavŕšia v meste v sobotu 25. januára v modlitebni adventistov siedmeho dňa. Každá ekumenická pobožnosť začína o 18.00 h.

Zdroj: Zdeno Pupík
-----------------------------------------------------------------

Liptovský Mikuláš


Celoslovenská ekumenická bohoslužba bude v nedeľu 19. januára 2014 v rímsko-katolíckom farskom Kostole sv. Mikuláša v Liptovskom Mikuláši. Začiatok bohoslužieb je naplánovaný na 10:00 h. Zúčastnia sa na nej čelní predstavitelia kresťanských cirkví, ktoré sú združené v Ekumenickej rade cirkví na Slovensku. Pozvaní sú aj predstavitelia verejného života. Na stretnutí sa zúčastnia aj ďalší členovia KBS. Chýbať nebude predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, prešovský arcibiskup metropolita Mons. Ján Babjak a biskup Imrich. Svojich zástupcov bude mať na bohoslužbe Evanjelická cirkev a. v., Pravoslávna cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Cirkev bratská, Bratská jednota baptistov a ďalšie cirkvi.

Zdroj: TK KBS
-----------------------------------------------------------------

Košice

Ekumenické spoločenstvo cirkví a náboženských spoločností na území mesta Košice pozýva na jubilejnú 20. Ekumenickú bohoslužbu slova pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. Bohoslužba sa uskutoční 20. januára 2014 o 18.00 hod. vo Veľkej Sále Historickej radnice na Hlavnej ul. Košice. Hlavným celebrantom bude Mons. Bernard Bober, arcibiskup-metropolita a kazateľom brat biskup Ján Lacho z Apoštolskej cirkvi. Pozvanie prijalo vedenie mesta Košice na čele s primátorom mesta a vedenie KSK na čele s predsedom kraja. Ďalšie podrobnejšie informácie na stránke Ekumény Košice (http://www.ekumena-ke.sk/2014/01/ekumenicka-bohosluzba-slova.html)

Zdroje: Janka Pavelová / Dominik Macák
-----------------------------------------------------------------

Mottom tohtoročného týždňa je biblický citát z 1. listu apoštola Pavla kresťanom do Korintu: Je Kristus rozdelený?. Tému vybrala a pre celý svet pripravila skupina veriacich v Kanade. Materiály v slovenčine je možné nájsť v preklade na internetovej stránke KBS. Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne.

-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk; ml ) 20140116021http://   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1334 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2020