[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 08. 2022   Meniny má Milica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum života o trestnom oznámení na biskupov Katolíckej cirkvi
P:3, 31. 12. 2013 09:23,

Bratislava 31. decembra - Stanovisko občianskeho združenia Fórum života k trestnému oznámeniu podanému na katolíckych biskupov v súvislosti s pastierskym listom (z 1. adventnej nedele).

Deň po ukončení Vianoc - jedného z najväčších sviatkov, ktorým si kresťania na celom svete pripomínajú narodenie Spasiteľa, sa v médiách objavila informácia, ktorá nepríjemne prekvapila a pobúrila nielen veriacich ľudí na celom Slovensku. Pán Róbert Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska, ktorých označil za organizovanú skupinu a podozrieva ich zo spáchania trestného činu hanobenia národa, rasy, etnika alebo presvedčenia pre pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska zverejnený na stránke, určený katolíckym veriacim na prvú advetnú nedeľu.

Fórum života vyjadruje ľútosť nad konaním pána Slováka a konštatuje, že sa tým len potvrdzujú obavy mnohých ľudí žijúcich na Slovensku, že každý, kto bude považovať manželstvo muža a ženy za optimálny priestor pre plodenie a výchovu detí, by sa mal pripraviť, že bude čeliť trestným oznámeniam a môže byť obťažovaný trestným konaním. V ďalších reakciách na toto trestné oznámenie sme zaznamenali na sociálnych sieťach viaceré vyjadrenia, podľa ktorých by každý, kto nezastáva gender ideológiu popierajúcu prirodzenú identitu muža a prirodzenú identitu ženy a vyjadrí sa proti nej verejne, by mal byť stíhaný a pykať za svoje názory.

Vynára sa preto otázka, kam smeruje Slovensko a čo ďalšie nás čaká. Budeme znevažovať a odsudzovať aj pápeža Jána Pavla II., ktorého uznával celý svet? Pretože to bol on, kto o kultúre smrti začal ako prvý hovoriť. Biskupi Slovenska iba pripomenuli hlas Jána Pavla II., ktorý vo svojej encyklike Evangelium vitae pomenoval súčasné prejavy kultúry smrti ako sú zabíjanie nenarodených, eutanázia, prostitúcia, obchod so ženami a mladistvými, terorizmus, vojny, potlačovanie ľudských práv a ďalšie. V súčasnosti si musíme pripomínať jeho slová, podľa ktorých čelíme všetci krutému a rozhodujúcemu zápasu medzi dobrom a zlom, životom a smrťou, „kultúrou života“ a „kultúrou smrti“. Nestojíme „pred“ týmto zápasom, ale v skutočnosti sme „vo vnútri“ a nemôžeme uniknúť našej základnej povinnosti - byť bezpodmienečne na strane života.

Slovensko nepotrebuje byť krajinou, ktorá posiela rodičov do väzenia za neprítomnosť ich detí na liberálnej sexuálnej výchove, ako sa to stalo v Nemecku.

Fórum života chce vyjadriť vďaku a podporu biskupom Slovenska za to, že sú svedomím národa a chcú budovať kultúru života. Fórum života zároveň vyzýva všetkých občanov Slovenskej republiky, aby začali využívať slobodu prejavu napriek zastrašovaniu, ktorému sú v týchto dňoch zástancovia kultúry života vystavení. Ak si myslia, že sú to práve muž a žena, ktorí tvoria rodinu a manželstvo, nech sa to neboja povedať, pretože sloboda je dar, ktorý si nesmieme nechať vziať.

Marcela Dobešová, predseníčka Fóra života

( TK KBS, md; ml ) 20131231021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus