[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 08. 12. 2022   Meniny má Marína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislavský arcibiskup S. Zvolenský zavítal do seneckej farnosti
P:3, 07. 12. 2013 11:33, DOM

Senec 7. decembra (TK KBS) V piatok 6. decembra zavítal do farnosti Senec bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský pri príležitosti oslavy patróna farského kostola i celej starobylej seneckej farnosti, svätého biskupa Mikuláša. Počas slávnostnej svätej omše, ktorej predsedal otec arcibiskup a koncelebrovali kňazi pôsobiaci v tejto jazykovo zmiešanej farnosti, zazneli tri jazyky: slovenčina, maďarčina i latinčina. Na svätej omši účinkovali speváci z miestnych zborov a hudobných zoskupení.

Arcibiskup Zvolenský v homílii poukázal na svätého biskupa Mikuláša ako na Pánovho učeníka, ktorému leží na srdci budúcnosť mladej generácie. Po predchádzajúcom programe detí so svätým Mikulášom v Pastoračnom centre si deti ešte lepšie mohli počas svätej omše uvedomiť v osobe otca arcibiskupa, čo znamená, že svätý Mikuláš bol biskupom. Menej formálne stretnutie s otcom arcibiskupom pokračovalo po svätej omši v seneckom Pastoračnom centre. Po úvodnom komornom vystúpení miestneho mládežníckeho orchestra Wartberg_Sk Young, vedeného J. Krigovským, nasledovala diskusia farníkov s otcom arcibiskupom, ktorý v rodinnej atmosfére odpovedal na otázky farníkov. Otázky sa týkali rozličných tém zo spoločenského i cirkevného života. Na konci diskusie, ktorá hlboko zapôsobila na prítomných a ktorá vyústila do spontánnej modlitby, otec arcibiskup zožal potlesk od naplnenej sály Pastoračného centra a prítomným udelil požehnanie.

Prítomnosť biskupa vo farnosti bola mimoriadnou a povzbudivou príležitosťou plnšie zakúsiť duchovnú identitu farnosti v arcidiecéze, ako i jej duchovné puto s diecéznym biskupom, vlastným pastierom a duchovným otcom všetkých farností diecézy, do ktorých sú kňazi vyslaní ako jeho spolupracovníci. Pastoračná návšteva biskupa bola vrcholným bodom seneckých "Svätomikulášskych adventných dní", ktoré majú ešte ďalší bohatý duchovný a kultúrny program, ktorého súčasťou je napríklad sobotný koncert "Zimná cesta" - hudobná improvizácia organistu Jeremy Josepha a kontrabasistu Jána Krigovského na texty S. Veigla, A. Molnára Szenciho, či M. Rúfusa (farský kostol, 20.00h), nedeľné stretnutie manželov a rodín s don Mariánom Valábkom, riaditeľom Arcidiecézneho centra pre rodinu (nedeľa, 9:30h, farský kostol a Pastoračné centrum) alebo Akatist k Bohorodičke (farský kostol, 16:30h) spojený so sviečkovým sprievodom a zverením mesta Senec Nepoškvrnenej Panne Márii (Mierové námestie v Senci). Program je možné nájsť na internetovej stránke farnosti (www.farasenec.sk).

TK KBS iinformovali z Farnosti svätého Mikuláša v Senci

( TK KBS, fsm; ml ) 20131207006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23