[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 11. 2022   Meniny má Milan      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

So začiatkom adventného obdobia odštartoval projekt zamyslení
P:3, 01. 12. 2013 08:00, DOM

Bratislava 1. decembra (TK KBS) Od Prvej adventnej nedele, ktorú tento rok slávime práve dnes, majú všetci ľudia dobrej vôle možnosť získať zamyslenia od svojich biskupov na adventnú alebo vianočnú tému. Ide o nový projekt Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Jeho cieľom je spoločne sa duchovne pripraviť na slávenie Vianoc. Záujemcovia môžu získať myšlienky na e-mail, v troch jazykoch sa budú dať postupne prečítať na oficiálnej stránke projektu advent.kbs.sk, šíriť sa budú aj prostredníctvom Rádia LUMEN a na sociálnych sieťach Facebook a Twitter. Projekt prebieha do 1. januára 2014.

"Robíme to preto, aby sme si uctili posvätnosť adventného obdobia, vznešenosť vianočného obdobia, kedy oslavujeme Božiu blízkosť, narodenie Ježiša Krista. Chceme vyjadriť našu spoločnú duchovnú cestu s veriacimi, že sme všetci spoločne vo viere na ceste a že si chceme pomáhať. A tieto duchovné podnety sú aj takým prejavom našej úcty k našim veriacim," vysvetlil zámer projektu zamyslení predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. "Základ je, aby sme spoločne s veriacimi prežívali duchovnú blízkosť - cez spoločnú prípravu na Vianoce," pozýva arcibiskup Zvolenský.

Projekt, ku ktorému kampaň sa začala pred dvomi týždňami, podporila na svojom poslednom zasadnutí KBS. Autormi myšlienok, ktoré sa dajú odoberať po on-line registrácii na stránke advent.kbs.sk, do e-mailu, sú všetci aktívne činní slovenskí biskupi. Prvá z nich, ktorá prišla do e-mailu v noci na dnes vyše 2 000 prihláseným ľuďom, patrí trnavskému arcibiskupovi Mons. Jánovi Oroschovi. "Prišli sme na púšť, lebo chceme počuť Božie slovo. Chceme ho prijímať, chceme sa ním živiť a chceme kráčať správnym smerom napriek pochybnostiam a slabej viere. Až do Betlehema," píše arcibiskup Orosch.

Väčšina myšlienok nadväzuje na evanjelium dňa. Celkovo pôjde o vyše 30 myšlienok, ktorú záujemcovia dostanú do svojich e-mailov. Medzi prihlásenými sú nielen kňazi, ale aj laici. Do projektu sa dá ešte stále zapojiť aj počas jeho trvania jednoduchým prihlásením. Tí, čo nemajú prístup k e-mailu, si môžu myšlienku prečítať na sociálnych sieťach. Ďalšou možnosťou je nájsť ju každý deň na stránke projektu, kde sa okrem slovenčiny bude nachádzať aj v maďarskom a anglickom jazyku. Naživo ju odvysiela pravidelne i Rádio LUMEN. Ide o jedinečný projekt tohto charakteru počas adventného obdobia.

Projekt adventných zamyslení do e-mailu nadväzuje na letné putovanie relikvie svätého vierozvestcu Konštantína - Cyrila bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka po viacerých slovenských komunitách v USA a Kanade, ktoré bolo možné tiež on-line podporiť. Stovky záujemcov vtedy dostali približne 50 myšlienok o relikviách e-mailom alebo sms-správy na zamyslenie. V závere tejto iniciatívy sa potom niektorí z pútnikov stretli na spoločnej svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave.

( TK KBS, ml; ml ) 20131201003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Bahrajne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23