[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže si zvolilo predsedu
P:3, 28. 11. 2013 22:39, DOM

Spišská Nová Ves 26. novembra (TK KBS) Štyridsať mládežníckych vedúcich zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) sa počas minulého víkendu stretlo vo Važci počas poslednej tohtoročnej Celoslovenskej rady ZKSM (CSR). V sobotu boli zúčastnení oboznámení s aktuálnymi projektmi ZKSM. Prebehla tiež voľba predsedu a kontrolnej komisie. Piatok a nedeľa patrili ako tradične aktivitám zameraným na budovanie tímu.

Za predsedu ZKSM na najbližšie štyri roky bol už po tretí krát zvolený Ján Buc. „Prácu s mládežou a evanjelizáciu považujem v kňazstve za svoje povolanie. Ďakujem vedúcim oblastných centier za prejavenú dôveru a verím, že spoločne budeme naďalej prinášať dobré ovocie,“ povedal Ján Buc, opätovne zvolený predseda ZKSM.

Ján Buc "získal plný počet hlasov zúčastnených vedúcich. Verím, že to je dôkazom ich dôvery voči nemu a vízii, ktorú má s našou organizáciu,“ uviedla Lea Hagovská, výkonná riaditeľka ZKSM. Za členov kontrolnej komisie ZKSM boli zvolení Pavol Kunzo, Miroslav Kavoň, Júlia Gyurcsiová a Ján Dubjak, ktorí pôsobia v ZKSM aj ako vedúci oblastných centier.

Počas programu vedúci diskutovali o možnostiach rozvíjania hlavných oblastí činnosti ZKSM. „Kresťanské spoločenstvá mladých združujeme hlavne preto, aby sme ich podporovali, formovali, viedli k spolupráci a tak pozitívne ovplyvňovali spoločnosť. Práve o týchto štyroch témach (podpora, formovanie, spolupráca a ovplyvňovanie) sme hovorili v skupinkách. Vedúci priniesli mnoho zaujímavých podnetov, ktoré určite ovplyvnia naše ďalšie smerovanie,“ dodala L. Hagovská.

Petronela Grajciarová, nová vedúca oblastného centra Bratislava, predstavila vedúcim aktuálne projekty ZKSM. Medzi nimi aj nový projekt Lifenet. „Tento projekt podporuje hlavnú myšlienku ZKSM, aby v každom meste a obci na Slovenku bolo fungujúce spoločenstvo mladých. Prostredníctvom získavania aktívnych kontaktov vo farnostiach chceme vytvoriť sieť, pomocou ktorej budeme podporovať rozvoj a stabilizáciu spoločenstiev,“ vysvetlila P. Grajciarová.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dvadsať rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí kampaň Adoptuj si politika, evanjelizačný projekt Godzone či už spomínaný nový projekt Lifenet.

TK KBS informovala Marika Janusová( TK KBS, mj; mk ) 20131128028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]