[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozvánka na prezentáciu knihy o SDM v Rio de Janeiro a R13
P:3, 13. 11. 2013 11:01, DOM

Bratislava 13. novembra (TK KBS) Organizačný tím Svetových dní mládeže (SDM) a Národného stretnutia mládeže R13 pozývajú na prezentáciu knihy "Choďte!" Jej autorom Rada KBS pre mládež a univerzity, ktorá sa podieľala na príprave na SDM a R13. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 17. novembra 2013 o cca 12:30 h v Kostole sv. Rodiny v Ružomberku - Rybárpolí.

"Táto knižka nemá byť len reminiscenciou na minulosť, ale podľa encykliky Svä­tého Otca Františka Svetlo viery sa má stať spomienkou na prisľúbenie, aby sme boli schopní otvárať sa do budúcnosti, aby nám viera osvecovala kroky na ceste životom. Zažil som fantastickú skúsenosť, že pápež František si rozumie s mladými a oni rozumejú jemu. To je veľká nádej pre Cirkev i pre svet," píše v úvode knihy žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Toto dielo chce venovať všetkým, ktorí organizačné a koordinačné tímy, ako aj množstvu dobrovoľníkov, ktorí darovali svoj voľný čas, svoju kreativitu a schopnosti, Kristovi v službe druhým. "Patrí vám nielen moja vďaka, ale aj kresťanské: Pán Boh zaplať! Čítajte jednotlivé úvahy vo vašich spoločenstvách, aby ste posilnili svoju vieru a vedeli osloviť a získať pre Ježiša Krista ďalších nadšencov," dodáva predseda Rady KBS pre mládež a univerzity.

Kniha má 136-strán. Nachádzajú sa v nej spomienky na Svetové dni mládeže, ktoré sa v polovici tohto leta konali v brazílskom Rio de Janeiro, ale aj z historicky prvého Národného stretnutia mládeže R13 v Ružomberku. Predstavovalo alternatívu pre tých, ktorí pre akýkoľvek dôvod nemohli vycestovať do Ria. Konkrétne obsahuje posolstvo Svätého Otca Benedikta XVI., ktorý mladých na tieto stretnutia pozýval, informácie o patrónoch SDM a vybrané príhovory pápeža Františka v Brazílii. Zaujímavosťou sú spracované tri katechézy biskupa Galisa v Riu a katechézy bratislavského pomocného biskupa Mons. Jozefa Haľka a bratislavského eparchu Mons. Petra Rusnáka v Ružomberku. Cenné sú kvalitné snímky a dojmy ľudí, ktorí sa zúčastnili na oboch stretnutiach mladých.

Knihu vydala Rada KBS pre mládež a univerzity v 1. vydaní v náklade 1000 kusov. Zostavili ju členovia tímu Michal Lipiak a Pavol Danko, spolupracovali zástupcov tímov SDM a R13. Obálku a grafickú koncepciu navrhol Andrej Kmeťo, vytlačili ju v Martine. Kniha sa nebude dať zakúpiť v predajniach, určená je najmä pre tých, ktorí sa zúčastnili na oboch podujatiach. K dispozícii bude za symbolickú cenu v diecéznych centrách mládeže. Predstavia ju v závere najväčšieho stretnutia akademickej kresťanskej mládeže Akadem v Ružomberku.

TK KBS informoval Komunikačný tím SDM 2013

( TK KBS, kt sdm; ml ) 20131113034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]