[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätého Otca potešili slovenskí mladí, reagoval na list zo stretnutia R13
P:3, 07. 11. 2013 10:33, DOM

Bratislava 7. novembra (TK KBS) Svätý Otec František reagoval na list slovenských mladých z historicky prvého Národného stretnutia mládeže R13. Poďakovanie a apoštolské požehnanie poslal organizátorom, účastníkom a ich rodinným príslušníkom. Vyplýva to z listu, ktorý poslal apoštolský nuncius na Slovensku Mario Giordana predsedovi Rady KBS pre mládež a univerzity KBS Mons. Tomášovi Galisovi.

Národné stretnutie mládeže R13 predstavovalo alternatívu pre všetkých tých, ktorí v lete pre akýkoľvek dôvod nemohli vycestovať na Svetové dni mládeže do Ria de Janeiro. Do Ružomberka pricestovalo na konci júla takmer 3 000 mladých ľudí z celého Slovenska ďalších krajín. Organizačný tím v ich zastúpení zverejnil na záverečnej svätej omši list, ktorý poslal priamo Svätému Otcovi Františkovi. O odovzdanie požiadali osobne v septembri zástupcovia tímu apoštolského nuncia na Slovensku Mons. Maria Giordanu.

Arcibiskup Mario Giordana z poverenia Štátneho sekretariátu Svätej stolice tlmočí "vrelé poďakovanie Svätého Otca" organizátorom, účastníkom, ako aj ich rodinným príslušníkom, a posiela "svoje apoštolské požehnanie". "Z listu Svätého Otca vidno, že organizácia Národného stretnutia mládeže R13 nie je pre neho okrajová záležitosť. Tešíme sa, že si všimol našu túžbu spojiť ľudí na R13 a že mu záleží na slovenských mladých," hovorí o liste hlavný zodpovedný za R13 Ondrej Chrvala.

"Všetkých, ktorí nemohli cestovať do Brazílie sme pozývali na R13 a sľubovali im, že zažijú príchuť Svetových dní mládeže. Kardinál Tomko sa krásne hral so slovnou hračkou - nad KalváRIOu a skutočne sme cítili, že cez Ježiša v Eucharistii sme jedno s mladými aj Svätým Otcom v Riu. No a keď prišlo poďakovanie za náš pozdrav priamo od pápeža, jednota bola úplne zhmotnená. Cirkev je živá," teší sa z listu režisér R13 Pavol Danko, ktorý zodpovedal za program.

Svätý Otec na Liptov poslal ešte v lete osobitné požehnanie. Priniesol ho kardinál Jozef Tomko, s ktorým sa stretol krátko pred jeho odchodom do Rio de Janeira. Na akcii, ktorá nebola klasickým festivalom s rečníkmi a kapelami zvučných mien, priniesli organizátori do srdca Liptova kus Brazílie. V duchovnom, kultúrnom a umeleckom programe previazanom s katechézami a svedectvami vystúpilo za tri dni okolo 290 účinkujúcich – profesionálov i amatérov. V podobných rozmeroch sa konal po prvýkrát v histórii SR.

TK KBS informoval Komunikačný tím R13

( TK KBS, kt; ml ) 20131107017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]