[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 06. 12. 2023   Meniny má Mikuláš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Apoštolský nuncius na Slovensku posvätil obnovený kostol v Ražňanoch
P:3, 28. 10. 2013 13:24, DOM

Ražňany 28. októbra (TK KBS/Rádio LUMEN) Vo farnosti Ražňany sa uskutočnila odpustová slávnosť ku cti svätého Demetra. Počas nej hlavný celebrant, apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana, posvätil aj obnovený kostol. V úvodom sprievode boli prinesené relikvie patróna kostola svätého Demetra, ktoré farnosť pred časom získala z Viedne a tak k relikviám svätého Mateja apoštola a svätého Pia X. pribudol i patrón kostola, ktorého hrob je v Solúne.

Vo svojej homílii arcibiskup Giordana pripomenul slová svätého Pavla apoštola o tom, že sme Božím chrámom a že v nás prebýva Boží duch. "Tieto slová apoštola Pavla aj nás pozývajú k tomu, aby sme si boli dobre vedomí akého veľkého povolania sa nám vo sviatosti krstu od Boha dostalo. Vtedy nám bolo totiž do srdca zasiate semienko večného života. Áno, sviatosťou krstu sme sa stali chrámom, v ktorom na zemi prebýva sám Boh. Taká veľká je naša dôstojnosť," povedal apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana.

V závere slávnosti sa prihovoril aj ražňanský farár Pavol Bugoš, pod vedením ktorého sa podarila dnešné obnova kostola. "Chcel by som dnes spolu s vami Bohu ďakovať za to, že stále v každom čase dáva Boh človeku túžbu ho oslavovať a nielen hocijako, ale chce pre Pána vytvoriť to najkrajšie. Ďakujem všetkým tým, ktorí vstúpili do tohto projektu, kde chcú, aby kostol bol najkrajší dom v Ražňanoch, lebo tu býva Boh," povedal farár Bugoš.

Zdroj: Rádio LUMEN / Jaroslav Fabián( TK KBS, RL jfa; ml ) 20131028032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]