[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Uvítanie vyše 30 hierarchov východných cirkví z Európy v Košiciach
P:3, 17. 10. 2013 17:31, DOM

Košice 17. októbra (TK KBS) Vyše tridsať hierarchov prijalo pozvanie na 16. stretnutie biskupov východných katolíckych cirkví Európy v Košiciach. Program stretnutia otvorila liturgická modlitba večierne ku cti sv. apoštola Lukáša v gréckokatolíckej košickej Katedrále Narodenia presvätej Bohorodičky. Modlitbu viedol vladyka Milan Chautur, košický eparchiálny biskup a prebiehala v slovenskom, cirkevnoslovanskom a talianskom jazyku. Zúčastnil sa na nej aj kardinál Jozef Tomko, ktorý pricestoval z Ríma.

Po skončení modlitby vladyka Milan privítal všetkých prítomných hierarchov a vysvetlil dôvod témy tohtoročného stretnutia, ktorou je evanjelizácia kultúry. „Práve dnes, keď je kultúra oddelená od Boha je vidieť tragické dôsledky takejto odluky v spoločenskom i osobnom živote mnohých ľudí. Preto sa inšpirovaní sv. Cyrilom a Metodom chceme zamyslieť nad obnovením tohto spojenia formami, ktoré sú blízke súčasnému človekovi," povedal vladyka Chautur a pozval vladykov i veriacich k modlitbe za duchovný úspech stretnutia. Potom nasledovala prehliadka biskupskej rezidencie a účasť na ekumenickom koncerte v budove štátneho divadla.

Stretnutie biskupov slúži na vnútrocirkevný dialóg východných cirkví, ktoré majú vlastné obradové a duchovné dedičstvo pri zachovaní jednoty s Apoštolskou stolicou v Ríme. Súčasne je vnímané ako obohatenie aktuálneho jubilejného Roka sv. Cyrila a Metoda, ku dedičstvu ktorých sa východné cirkvi strednej Európy hlásia.

TK KBS informoval Michal Hospodár

( TK KBS, mh; ml ) 20131017037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]