[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ženy v núdzi a ich deti podporia po pochode za život sumou 5 800 €
P:3, 14. 10. 2013 14:00, DOM

Bratislava 14. októbra (TK KBS) Päťtisíc osemsto eur je určených na konkrétnu pomoc tehotným ženám a ich deťom v ťažkej sociálnej situácii. Ide o časť sumy, ktorú vyzbierali organizátori historicky prvého Národného pochodu za život od svojich podporovateľov. Na tejto podpore sa už skôr dohodli zástupcovia Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorá pochod iniciovala, a občianske združenie Fórum života. Podporili jeden z jeho projektov Zachráňme životy. Symbolicky šek s výťažkom dnes prevzala od predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského Mária Demeterová, koordinátorka projektu.

Podpora predstavuje konkrétny a praktický rozmer celospoločenského významu Národného pochodu za život. Ide o projekt konkrétnej pomoci, ktorý funguje už takmer sedem rokov. Fórum života vďaka nemu pomáhalo najskôr matkám bez strechy nad hlavou, ktoré čakali dieťa alebo už mali viac detí. Neskôr činnosť rozšírilo aj na nevyhnutnú pomoc pre ženy v domácnosti. Projekt pomohol už vyše 80 tehotným ženám, ktorým sa narodilo 69 detí. Projekt funguje na báze individuálnych darcov, ktorí doteraz prispeli vyše 160-tisíc eur. Viac informácii je možné nájsť na www.zachranmezivoty.sk.

"Počas roka rozložíme darované peniaze do projektov tak, aby sme vždy mohli podporiť ženy, ktoré to budú najviac potrebovať," povedala Mária Demeterová. Poďakovala zo srdca tým, ktorí prispeli ako aj biskupskej konferencii, ktorá sprostredkovala odovzdanie sumy. Arcibiskupovi Zvolenskému, ktorý ocenil túto pomoc matkám v ťažkej sociálnej situácií, bližšie predstavila niektoré aktivity, ktoré sú spojené s projektom Zachráňme životy, ako aj iné projekty Fóra života.

Konferencia biskupov Slovenska s Fórom života oznámili zámer podporiť tehotné ženy, ktoré sa ocitli v krajnej životnej núdzi a napriek zložitej situácii sa rozhodli dať šancu na život svojmu dieťatku, dva mesiace pred Národným pochodom za život. Sľúbili, že na projekt Zachráňme životy poukážu desať percent zo sumy, ktoré vyzbierajú od jednotlivých podporovateľov. Za ochranu života každého človeka a rodiny sa 22. septembra 2013 v Košiciach zišlo 80 000 ľudí z celého Slovenska.

TK KBS vydala k správe ::FOTO:: a ::AUDIO::

( TK KBS, ml; ml ) 20131014032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]