[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 03. 06. 2023   Meniny má Karolína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rozhovor s prefektom Kongregácie pre biskupov kard. Ouelletom
P:3, 03. 10. 2013 19:45, DOM

Bratislava 3. októbra (TK KBS) Predsedovia biskupských konferencií z viacerých európskych krajín spolu s expertmi oddnes v Bratislave diskutujú o vzťahu medzi vierou v Boha a štátom, laicizmom a laicite. Na plenárnom zasadnutí Rady európskych biskupských konferencií je prítomný i prefekt Kongregácie pre biskupov kardinál Marc Ouellet. TK KBS s ním prináša rozhovor.

TK KBS: Eminencia, čo je motívom Vašej návštevy?

Prichádzam na pozvanie Rady európskych biskupských konferencií (CCEE), aby som sa zúčastnil na jej plenárnom zasadaní a vytvoril spoločenstvo s predsedami biskupských konferencií v Európe. Je pre mňa cťou, že môžem pri tejto príležitosti navštíviť Slovensko a Bratislavu.

TK KBS: Aké posolstvo chcete odovzdať prítomným biskupom?

Na prvom mieste prinášam pozdrav Svätého Otca Františka, ktorý veľmi oceňuje všetky aktivity, ktorými sa posilňuje spoločenstvo a vzájomná solidarita medzi biskupmi aj jednotlivými biskupskými konferenciami. Som presvedčený, že nová evanjelizácia, šírenie kultúry života a pozornosť voči chudobným, ku ktorým nás pozýva Svätý Otec František, si žiadajú väčšiu spoluprácu a vzájomnú podporu na kontinentálnej úrovni. Z týchto dôvodov sú aktivity CCEE stále potrebnejšie.

TK KBS: V minulom roku Svätý Otec odvolal z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy Mons. Róberta Bezáka. Ako vnímate s odstupom času situáciu Katolíckej cirkvi na Slovensku?

Svätý Otec rozhodol po veľmi dôkladnom, osobnom oboznámení sa s týmto prípadom. Chcem sa úprimne poďakovať členom Konferencie biskupov Slovenska za jednotu a vernosť Svätému Otcovi aj v takejto bolestivej situácii. Rovnako chcem úprimne poďakovať všetkým veriacim za postoj vernosti a dôvery voči Svätému Otcovi i svojim duchovným pastierom. Sprevádzajme Mons. Bezáka svojou modlitbou. Ak prejaví záujem, som pripravený sa s ním v Ríme stretnúť.

( TK KBS, tk; ml ) 20131003028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]