[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hovorca pochodu za život: Dostali sme mandát na presadzovanie agendy
P:3, 24. 09. 2013 11:32, DOM

Aj dva dni po historicky prvom Národnom pochode za život pretrvávajú u tímu, ktorý ho pripravil, nadšenie a emócie. TK KBS sa k nemu vracia v hodnotení s jeho hovorcom Tomášom Kováčikom.

TK KBS: Uplynuli dva dni od pochodu za život, aká je bilancia jeho organizačného tímu?

Organizačný tím si vydýchol po tak úspešnom a tak veľkom podujatí. Pozitívne emócie stále trvajú a sme nadšení, že prišlo také veľké množstvo, najmä mladých ľudí a rodín postaviť sa za dôležitosť ochrany života a rodiny. Počet účastníkov predčil naše povodne očakávania, čo nás napĺňa radosťou, ale je aj záväzkom do budúcnosti, a to do ďalšej prace. V krátkosti sme mali možnosť porozprávať sa o našich dojmoch a zhodnotiť silne aj slabé miesta organizácie podujatia. Veľmi ďakujeme každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapojil - dobrovoľníkom, organizačným a bezpečnostným pracovníkom, partnerom, darcom, sponzorom, každému, kto prispel akýmkoľvek spôsobom, no a samozrejme účastníkom, bez ktorých by Národný pochod za život nemal zmysel. Sme nadšení, že sa toľko ľudí spojilo za myšlienky ochrany života a rodiny.

TK KBS: Čo znamená, s odstupom tohto času masová účasť, ktorú ste zaznamenali v Košiciach?

Dva dni sú krátka doba na riadne zhodnotenie. Podľa našich odhadov prišlo do Košíc až 80 000 ľudí vyjadrit svoj jasný postoj. Zároveň podľa spätnej väzby vieme, že ďalšie desaťtisíce ľudí boli pri televíznych obrazovkách a rádiách, ako aj v spojení v modlitbe, čo ešte znásobuje účasť na tomto pokojnom a významnom podujatí. Pre cele pro-life hnutie je Národný pochod za život veľkým povzbudením, ľudia vidia, že nie sú osamotenými ostrovmi vo svete, povzbudili sa navzájom, ako aj nás organizátorov. Na druhej strane je to pre nás aj záväzok k ďalšej práci, v snahách chrániť človeka a rodinu a dáva nám to silný mandát v ďalšej práci.

TK KBS: Čo bude nasledovať ďalej, po pochode, aké iniciatívy?

Hnutie zamerané na ochranu života a rodiny dostalo silný mandát na presadzovanie svojej agendy. Manifest Národného pochodu za život naznačuje smer, ktorým chceme isť - je samozrejme okrem zákonov a politiky veľmi dôležitá zmena v každom členovi nasej spoločnosti, aby chránil každého človeka a rodinu. Tieto hodnoty sú v nás už prítomne, veď aj štatistiky hovoria, že mladi ľudia tužia po rodine, po stabilnom manželstve a domove, kde sú prijatí a milovaní, kam sa môžu vždy vrátiť. Avšak zároveň sú tieto hodnoty aj napadané či zosmiešňované, čo človeka vedie k dezorientovanosti. Národný pochod za život je práve vyzdvihnutím týchto hodnôt a apelom, aby sme my všetci, každý z nás konkrétnym spôsobom tieto hodnoty upevňoval a pomáhal tým ľuďom, ktorí pomoc potrebujú, čí ide o povzbudenie, oporu v ťažkej situácii alebo peňažnú pomoc núdznym. Národný pochod za život je aj apelom na našich zákonodarcov, predstaviteľov štátu a inštitúcii, aby sa zasadzovali za ochranu každého človeka od počatia po prirodzenú smrť a rodiny založenej manželstvom muža a ženy ako najlepšieho priestoru pre prijatie života, pre výchovu deti. Veľmi silný mandát, ktorý nám bol daný účasťou niekoľkých desiatok tisíc občanov na Národnom pochode za život nás zaväzuje k využitiu dostupných občianskych prostriedkov k tomu, aby sme apelovali na našu spoločnosť, jednotlivcov ako aj na politikov.

( TK KBS, ml; ml ) 20130924033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]