[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 04. 2024   Meniny má Rudolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozdrav predsedu KBS k účastníkov Národného pochodu za život
P:3, 22. 09. 2013 14:15, DOM

Košice 22. septembra (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský pozdravil účastníkov historicky prvého Národného pochodu za život na Slovensku. Jeho príhovor, ktorý zaznel na tribúne, prinášame v plnom znení.

"Milí priatelia,

vážení účastníci Pochodu za život,

v mene Konferencie biskupov Slovenska vás všetkých pozdravujem a ďakujem vám, že ste prijali pozvanie a prišli sem do Košíc.

Mnohí z vás ste v pravom slova zmysle doputovali z menších i väčších vzdialeností, zo všetkých kútov Slovenska, vďaka za vašu ochotu, námahu a obetavosť.

Ďakujem aj všetkým organizátorom a stovkám dobrovoľníkov, ktorí celé mesiace s nadšením a obetavo pripravovali tento ušľachtilý prejav kultúry života.

Vaša prítomnosť ukazuje to, čo nosíte vo svojom svedomí: obdiv, vďačnosť a absolútnu úctu voči daru života. Vašu úctu a vďačnosť za dar života vyjadrujete však nielen týmto pochodom, ale aj vašou obetavou starostlivosťou o vaše deti, o vašich starých rodičov, o vašich dlhodobo či krátkodobo chorých, o vašich zomierajúcich. Vaša každodenná obetavá úcta k životu z vás robí pravdivú a zdravú časť našej spoločnosti, ktorá má budúcnosť, lebo je za život.

K životu nevyhnutne patrí aj odpustenie. Boh miluje všetko živé a aj preto je milosrdný. Boh si neželá smrť hriešnika, ale aby sa obrátil a žil. Naša úcta a radosť zo života sa prejavujú aj radosťou z odpustenia, ktoré dáva život.

Pochod za život je cestou uzdravujúcej lásky k životu, lásky k životu od počatia po prirodzenú smrť, k životu, ktorý sa obnovuje odpustením. Láska k životu uzdravuje.

Vďaka vám všetkým, že ste prišli a vytvorili príťažlivé spoločenstvo, aby ste niesli na vašich rukách, vo vašich srdciach, na vašich perách radosť zo života a láskavo pozvali k tomuto pravdivému postoju aj všetkých ostatných.

Želám vám všetkým pokojný a radostný pochod za život."

Stanislav Zvolenský, predseda KBS

( TK KBS, szv; ml ) 20130922014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]