[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 05. 2021   Meniny má Svetozár       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätá stolica pozýva katechétov na medzinárodný kongres vo Vatikáne
P:3, 19. 09. 2013 17:19, ZAHVatikán 19. septembra (RV) Vo Vatikáne sa od 26. do 28. septembra uskutoční Medzinárodný katechetický kongres na tému Katechéta ako svedok viery, po ktorom bude nasledovať Púť katechétov k hrobu sv. Petra. Program stretnutia vyvrcholí v nedeľu 29. septembra svätou omšou so Svätým Otcom Františkom, ktorú bude sláviť na Námestí sv. Petra. Svätá stolica už vyzvala jednotlivé diecézy, aby na kongres vyslali svojich zástupcov.

Účastníci kongresu budú spoločne uvažovať nad prvou časťou Katechizmu Katolíckej cirkvi. Tá je určená predsedom komisií biskupských konferencií, zodpovedných za katechézu, evanjelizáciu a tiež za národné katechetické alebo ďalšie úrady, ktoré na národnej alebo diecéznej úrovni koordinujú činnosť katechétov a pastoračných pracovníkov na školách či v iných vzdelávacích zariadeniach.

Kongres otvorí vo štvrtok 26. septembra Mons. Octavio Ruiz Arenas, sekretár Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie. Počas nasledujúcich dní na kongrese vystúpi aj predseda dikastéria Mons. Rino Fisichella či vedúca oddelenia Biblickej teológie na Pápežskej Gregorovej univerzite v Ríme profesorka Bruna Costacurtová. Príspevky prednesú aj ďalší teológovia zo Spojeného kráľovstva, Kolumbie, Poľska, USA a Francúzska.

Katechetický kongres sa uskutoční v kontexte Roku viery, medzi ktorého cieľmi je aj obnova „hlbokej jednoty medzi aktom viery a jej obsahom, s ktorým súhlasíme“ (Apoštolský list Porta fidei, 10). Ako uviedla Svätá stolica, v „ére fragmentácie vedomostí a skúseností“ považuje za nevyhnutné podporovať a školiť katechétov, aby boli schopní prijať výzvy súčasnosti a ponúkať svedectvo, ktoré by v kresťanskom spoločenstve prebudilo dynamizmus, ktorý umožní zrealizovanie Božieho plánu v našej súčasnosti.

( TK KBS, RV mf; ml ) 20130919048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]