[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 09. 06. 2023   Meniny má Stanislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zástupcovia centrálneho tímu R13 odovzdali nunciovi list pre pápeža
P:3, 13. 09. 2013 16:00, DOM

Bratislava 13. septembra (TK KBS) Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Mario Giordana prijal dnes členov tímu, ktorí sa venovali príprave letného Národného stretnutia mládeže R13 v Ružomberku. Odovzdali mu list, ktorý tím zasiela po R13 Svätému Otcovi Františkovi. Prijatie u apoštolského nuncia v SR nadväzuje na sériu stretnutí predstaviteľov tímu s viacerými ľuďmi, ktorí aktívne podporili myšlienku tohto jedinečného stretnutia. V podobnom rozmere sa koncom júla uskutočnilo po prvýkrát v histórii Slovenska.

"Veríme, že pod ochranou patrónky Slovenska - Sedembolestnej Panny Márie a svätých Cyrila a Metoda, ktorých rok si u nás pripomíname, uchováme aj vďaka R13 myšlienku živej Cirkvi v spoločnosti. Pomohlo nám k tomu i Vaše osobné svedectvo z Ria, ktorým ste zapálili milióny mladých ľudí. Myslíme na Vás v modlitbách, prosíme podobne, ako Vy pri každej príležitosti, o Vaše modlitby za slovenskú mládeže," píše tím R13 v liste Františkovi. Jeho plné znenie je na stránke Tlačovej kancelárie KBS.

Apoštolský nuncius na Slovensku Mario Giordana prijal tajomníka Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Ondreja Chrvalu, hlavného zodpovedného za R13 v Ružomberku a Michala Lipiaka, ktorý viedol Komunikačný tím R13. Rozhovor sa niesol v srdečnej a priateľskej atmosfére. Apoštolský nuncius v SR ocenil túto aktivitu i spojenie mladých so Svätým Otcom. Zástupcovia tímu, s ktorým si vymenil aj pohľady na pastoráciu mládeže, mu tiež predstavili hlavné ciele podujatia i zákulisie príprav. Stretnutie ukončili modlitbou a požehnaním Mons. Maria Giordanu.

Stretnutie nadväzuje na prijatie u predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského, ktorý na nedávnom prijatí ocenil snahu a angažovanosť celého centrálneho tímu, ktorému pomáhalo vyše 300 dobrovoľníkov. Poďakovanie prišlo po ocenení kardinála Jozefa Tomka, ktorý slávil záverečnú svätú omšu na R13. Na Liptov priniesol okrem pozdravu aj špeciálne požehnanie od pápeža Františka, s ktorým sa stretol pred jeho odchodom do Rio de Janeira. R13 predstavovalo práve alternatívu pre všetkých tých, ktorý pre akýkoľvek dôvod nemohli vycestovať do Ria.

TK KBS informoval Komunikačný tím R13

( TK KBS, kt; ml ) 20130913036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]