[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 09. 06. 2023   Meniny má Stanislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Rio de Janeiro evidujú prvé ovocie po Svetových dňoch mládeže
P:3, 02. 08. 2013 14:40, ZAH

Rím. V pondelok sa v Riu uskutočnilo Stretnutie zamerané na povolania, na ktorom sa zúčastnilo 50-tisíc mladých zo všetkých končín sveta. Toto stretnutie organizovala Neokatechumenátna cesta, tak ako to už bývalo v  minulosti po ukončení Svetových dní mládeže, s cieľom zbierať ovocie tejto významnej cirkevnej udalosti. Na spomínanom stretnutí sa zúčastnilo aj vyše 30 mladých zo Slovenska a  Čiech, spomedzi nich sa 2 Slováci prihlásili ako kandidáti do seminára. Na Slovensku je takýto diecézny medzinárodný misijný seminár Redemptoris Mater v Žiline.

Predsedajúcim tohoročného stretnutia bol arcibiskup  Ria Mons. Orani Tempesta. Prítomní boli tiež piati kardináli - viedenský arcibuskup Christoph Schönborn, krakovský arcibiskup Stanisław Dziwisz, bostonský arcibiskup Sean O’Malley, arcibiskup Sydney George Pell a acibiskup São Paulo Odilo Scherer. Okrem nich tam bolo ďalších 75 biskupov a arcibiskupov, ako aj mnoho itinerantov (katechisti na misiách) tejto cesty pre formáciu viery dospelých.

Stretnutie, na ktorom sa zúčastnili mladí zo všetkých končín sveta, sa konalo v  kogresovom centre Rio-stred. Moderátormi boli zakladatelia a  zodpovední Neokatechumenátnej cesty, Kiko Argüello a Carmen Hernándezová, ako aj kňaz Mario Pezzi. Najpočetnejšiu časť tvorili účastníci z  Brazílie, USA, Talianska a Španielska. Kiko Argüello na úvod predstavil prítomných kardinálov a ďalších cirkevných predstaviteľov, potom nasledovalo ohlasovanie kerygmy – dobrej zvesti. Na záver stretnutia vyzval Argüello mladých, aby sa prihlásili na vyslanie do kňazských seminárov pre Áziu. Potom sa prihlásilo tritisíc mladých mužov, kandidátov do kňazských seminárov a  2.000 mladých žien prejavilo túžbu po zasvätenom živote. Títo mladí po návrate domov začnú s  formáciou, ktorej cieľom je pomôcť im rozlíšiť, či je toto povolanie Božou vôľou.

Zdroj: ZENIT.org

Preložila: Ľubica Hricová

( TK KBS, zen, ľhr; ml ) 20130802021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]