[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 24. 01. 2021   Meniny má Timotej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ekumenická bohoslužba venovaná vierozvestcom na zámku vo Zvolene
P:3, 11. 07. 2013 10:07, DOMZvolen. Gréckokatolícka farnosť vo Zvolene sa zapojila do ekumenickej pobožnosti pri príležitosti slávnosti svätých Cyrila a Metoda, ktorá sa konala v piatok 5. júla v Kaplnke sv. Štefana na Zvolenskom zámku. Okrem zástupcu Gréckokatolíckej cirkvi, o. Jána Sabola zo Zvolena sa na ekumenickej bohoslužbe zúčastnili aj zástupcovia Rímskokatolíckej a Pravoslávnej cirkvi.

Bohoslužbu otvoril miestny rímskokatolícky dekan Mons. Vojtech Nepšinský. Pravoslávny dekan ekumenickej pastoračnej služby na veliteľstve vzdušných síl vo Zvolene o. Marek Ignacik vo svojom príhovore vychádzal zo state evanjelia, ktoré sa číta v byzantskej cirkvi na sviatok sv. Cyrila a Metoda a predstavil, ako mohlo vyzerať ohlasovanie evanjelia solúnskych bratov na Veľkej Morave. Zhromaždených veriacich pozval k žitiu evanjelia. Prosby prednášal kaplán dp. Peter Lupták. Počas bohoslužby sa veriaci zjednotili aj pri modlitbe Akatistu k sv. Cyrilovi a Metodovi. V program nechýbalo čítanie Božieho slova, pozdravy predstaviteľov jednotlivých cirkví a spevy v podaní Zvolenského mestského speváckeho zboru, Zboru farnosti Zvolen –mesto, Pravoslávneho zboru i Gréckokatolíckeho zboru.

Na bohoslužbe sa zúčastnili aj dp. Jozef Kaniansky, tajomník Environmentálnej subkomisie KBS, dp. Václav Kocian zo Združenia JAS viceprimátorka mesta Zvolen Alžbeta Staníková. Bohoslužbu ukončilo slávnostné požehnanie, ktoré spolu udelili prítomní duchovní.

TK KBS informoval Stanislav Gábor( TK KBS, sg; ml ) 20130711021   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]