[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 09. 2023   Meniny má Edita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišský diecézny biskup Štefan Sečka oslávil na svätej omši 60 rokov života
P:3, 13. 06. 2013 08:29, DOM

Spišská Kapitula. Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka, pri príležitosti blížiaceho sa svojho životného jubilea, slávil v stredu 12. júna 2013 v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule svätú omšu, pri ktorej ďakoval nebeskému Otcovi za dar života spolu s biskupmi, kňazmi, rehoľníkmi a rehoľnými sestrami, príbuznými a bohoslovcami, ako aj s ostatnými hosťami a veriacimi.

Košický arcibiskup a metropolita Mons. Bernard Bober, počas kázne pripomenul významné míľniky zo života jubilanta. Poukázal tiež na rôzne súčasné problémy týkajúce sa viery a mravov v spoločnosti, ktoré doliehajú na veriacich, a vyzdvihol úlohu a službu biskupa v takýchto situáciách. Na konci svätej omše jubilanta pozdravil apoštolský nuncius na Slovensku, arcibiskup Mons. Mario Giordana a tiež predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup-metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Pred požehnaním poblahoželali za všetkých kňazov svojmu biskupovi Mons. Anton Tyrol a vsdp. Ľubomír Pekarčík.

Po svätej omši nasledovala akadémia na počesť jubilanta, pri ktorej vystúpili s príspevkami Mons. Pavol Janáč, Mons. Jozef Jarab a Mons. Andrej Imrich, ktorí v krátkosti vyzdvihli niektoré biskupove vlastnosti, ale aj činnosti a aktivity, ktorým sa jubilant v minulosti venoval. Počas akadémie bolo predstavené aj nové CD, na ktorom je okrem spomínaných príspevkov nahratá aj pieseň venovaná jubilantovi, ktorá vznikla k tejto príležitosti. Slová piesne napísal P. Vít Ušák SDB a hudbu skomponoval bohoslovec Michal Pavol. Nakoniec diakoni a bohoslovci, ale tiež zástupcovia mladých Spišskej diecézy, biskupovi odovzdali duchovné kytice. Spišský biskup sa všetkým srdečne poďakoval.

TK KBS informoval Peter Majda

TK KBS vydala k správe ::FOTO::, ::AUDIO 1:: a ::AUDIO 2::

( TK KBS, RL pju; ml ) 20130613023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]