[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Apoštolský nuncius v Libanone ďakuje za návštevu Svätého Otca v krajine
P:3, 25. 02. 2013 10:01, ZAH

Libanon 25. februára (RV) - Veľká vďaka za štedrosť a odvahu, ktorá viedla Benedikta XVI. počas pontifikátu, aj zo strany Libanonu. Ako uviedol tamojší apoštolský nuncius Mons. Gabriele Caccia, po oznámení rozhodnutia Svätého Otca nasledovalo v krajine cédrov prekvapenie, ale aj úcta a rešpekt. Ľudia spomínajú na jeho návštevu regiónu v septembri minulého roku, počas ktorej, okrem iného, vyzval politických predstaviteľov k šíreniu pokoja.

„Keď sme zažívali úžasné a nezabudnuteľné dni prítomnosti Svätého Otca v Libanone, nikomu z nás nezišlo ani na um náhle rozhodnutie tohto typu, ktoré sme si vypočuli v predošlých dňoch. Ale v určitom slova zmysle, to všetko dáva ešte väčšiu hodnotu slovám a daru, ktorý Svätý Otec priniesol, daru Apoštolskej exhortácie,“ tvrdí apoštolský nuncius. V rozhovore pre Vatikánsky rozhlas pripomína prejavy Benedikta XVI. počas návštevy, stretnutie s prezidentom, s ľuďmi pracujúcimi v inštitúciách, v kultúrnych centrách, či v diplomatických službách. Za nezabudnuteľné a plné entuziazmu označuje stretnutia s mladými, ako aj s patriarchami, biskupmi, nekatolíckymi kresťanskými spolubratmi, či s moslimskými predstaviteľmi. „Toto všetko tomu dáva ešte dôležitejšiu hodnotu a takmer prorockú. Možnosti budúcnosti Cirkvi pramenia vždy v jej koreňoch a Blízky východ je miestom, kde sa všetko zrodilo,“ uviedol Mons. Caccia, podľa ktorého je tak dôležité, aby si krajina aj v nasledujúcich rokoch udržala posolstvo, ktoré Benedikt XVI. zanechal.

( TK KBS, RV mf; ml ) 20130225037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]