[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Patrónom Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže sa stal sv. Pavol
P:3, 20. 01. 2013 16:15, DOM

Važec 20. januára (TK KBS) - Mládežnícki vedúci zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) sa stretávajú štyrikrát do roka počas Celoslovenskej rady. Tento víkend sa konalo ich prvé tohtoročné stretnutie vo Važci. Vyplynulo z neho niekoľko noviniek a plánov na nasledujúci rok.

Na stretnutí sa zúčastnilo vyše 50 vedúcich oblastných centier a animátorov z celého Slovenska. Počas sobotného programu bol priestor na predstavenie aktuálnych projektov a dôležité rozhodnutia. Jedným z nich bol výber patróna združenia. Medzi navrhnutými patrónmi bol aj bl. Ján Pavol II., sv. Filip Neri a sv. apoštol Pavol. Vedúci ZKSM sa nakoniec rozhodli pre sv. Pavla. „Tento apoštol bol jedným z prvých evanjelizátorov, ktorí ohlasovali Krista a prinášali Božie kráľovstvo. To je túžbou a víziou aj nášho združenia,“ uviedol Ján Buc, predseda združenia

V roku 2013 sa chce ZKSM viac priblížiť k svojim členom. „Radi by sme zaviedli členské karty, vďaka ktorým budú môcť čerpať rôzne výhody. Na jeseň plánujeme zrealizovať podujatie, ktoré umožní členom ZKSM bližšie sa spoznať a zároveň predstaviť svoju činnosť širšej verejnosti. Viac o našich projektoch a plánovaných aktivitách budeme priebežne zverejňovať na našej stránke www.zksm.sk a na sociálnych sieťach,“ vysvetlila Lea Hagovská, výkonná riaditeľka ZKSM.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dvadsať rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí kampaň Adoptuj si politika a Rok viery so ZKSM, ktorý ponúka sériu metodických materiálov pre vedúcich malých spoločenstiev.

TK KBS informovala Marika Janusová

( TK KBS, mja; ml ) 20130120004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]