[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 12. 2023   Meniny má Oto      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Kostole sv. Ladislava v Bratislave tretí ročník nonstop čítania Svätého písma
P:3, 26. 11. 2012 11:32, DOM

Bratislava 26. novembra (TK KBS) - Celú Bibliu veriaci po tretíkrát prečítajú v Bratislave. Ide o nonstop čítanie, ktoré sa začalo dnes ráno v Kostole sv. Ladislava. Originálne podujatie má názov "Biblia dňom i nocou - Súvisle čítanie a počúvanie Svätého písma". Pri čítaní sa tento rok v 15-minútových intervaloch vystriedajú stovky čítajúcich, ktorí bez prestávky prečítajú celú Bibliu.

Jednotlivé knihy sa čítajú v štandardnom poradí katolíckeho kánona. Záštitu nad podujatím opäť prevzal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý čítanie začal a bude čítať ako posledný. Oproti dvom predchádzajúcim ročníkom sa organizátori rozhodli posunúť začiatok podujatia akcie, aby sa čítanie skončilo vo večerných hodinách (v piatok 30. novembra 2012).

Podujatie sa uskutoční z iniciatívy veriacich bratislavských farností. Podujatie je súčasťou Roku svätých Cyrila a Metoda, pretože to boli práve oni, ktorí našim predkom priniesli posolstvo evanjelia a Sväté písmo v reči ľudu. Zároveň je súčasťou podujatí konaných pri príležitosti Roku viery, vyhláseného pápežom Benediktom XVI., pretože kresťanská viera má svoje základy a čerpá z pokladov Svätého písma.

Organizátori pozývajú nielen čítajúcich, ale všetkých - veriacich i neveriacich - zúčastniť sa na počúvaní Božieho slova v Kostole sv. Ladislava. Rovnako ako po minulé ročníky, aj tento rok bude možné počúvať čítané texty on-line prostredníctvom priameho prenosu na internetovej stránke

biblia.abu-bratislava.sk. Na nej je tiež v dispozícii záznam z prvých dvoch

ročníkov čítania vo formáte MP3.

TK KBS informoval Juraj Vidéky

( TK KBS, jvi; ml ) 20121126030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]