[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Takmer 11-tisíc mladých ľudí navštívilo IV. turné projektu Godzone
P:3, 25. 11. 2012 08:42, DOM

Bratislava 25. novembra (TK KBS) - Takmer 11-tisíc mladých ludí navštívilo štvrté turné projektu Godzone - KIOBK. Po jeho ukončení, ktoré sa konalo v rámci Týždňa Cirkvi pre mladých, majú jeho organizátori ďalšie plány. Počas turné sa prihlásili stovky mladých ľudí, ktorí prejavili záujem o tzv. Godzone misie. "V projekte chceme pokračovať aj formou misií - lokálnych evanjelizačných výjazdov do farností. Máme pripravených šesť evanjelizačných tímov, ktoré budú postupne navštevovať jednotlivé mestá na Slovensku " hovorí Julo Slovák, líder projektu Godzone.

KIOBK bolo v poradí už štvrtým turné projektu Godzone. V programe nechýbala video projekcia, známe no aj nové chválové piesne, prednáška či svedectvá mladých ľudí z tímu Godzone. "Na konci každého večera som vždy spomenul, že nechceme, aby sa po turné hovorilo o tom, koľko ľudí sme počas neho zhromaždili. Skôr vidím úžasnú správu v tom, že tisíce mladých ľudí sa rozhodli bojovať za srdce svojho Kráľa a prinášať zmenu," spomína Julo Slovák. Turné organizovalo Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže - projekt Godzone a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska. Jeho cieľom bolo pozvať mladých ľudí, aby vykročili zo svojej zóny pohodlia a začali prinášať Božie Kráľovstvo tam, kde sa nachádzajú. "Myslím si, že turné spustilo určitú vlnu, ktorá sa bude ďalej šíriť. Povstala generácia, ktorá je nasadená a bude meniť kultúru tejto krajiny," vysvetlil Dávid Slavkovský, člen organizačného tímu.

Projekt Godzone vznikol ako reakcia na potrebu prinášať mladým ľuďom posolstvo evanjelia moderným a zrozumiteľným spôsobom. Realizačný tím projektu tvoria mladí ľudia z rôznych kútov Slovenska, z ktorých prevažnú väčšinu tvoria dobrovoľníci. Okrem hudobnej zložky v tíme Godzone funguje aj tanečný, technický, projekčný a kamerový, divadelný, kreatívny a modlitebný tím. Bližšie informácie o projekte sa nachádzajú na stránke www.godzone.sk.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; pz ) 20121125012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]