[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 03. 03. 2021   Meniny má Bohumil, Bohumila       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Medzi najlepšími projektmi informatizácie na ITAPE projekt ECCLESIA
P:3, 26. 10. 2012 13:48, DOMBratislava 25. októbra (TK KBS) - Firmy a inštitúcie aj tento rok súťažili s inovatívnymi projektmi informatizácie spoločnosti o Cenu ITAPA. Manažéri prihlásili desiatky projektov do dvoch kategórií: Nové služby a Zlepšovanie procesov. Aktívne boli najmä samosprávy – ich prihlášky tvorili zhruba tretinu z celkového počtu. Do súťaže sa však zapojila aj Katolícka cirkev s jej elektronickými službami. Súčasťou slávnostného galavečera bolo tiež udelenie špeciálnej ceny eFocus za najlepšie odprezentovaný projekt.

Prvé miesto v kategórii Nové služby získal Bratislavský samosprávny kraj za projekt Mesto v mobile. Podobnú službu poskytujú aj európske metropoly Amsterdam či Berlín. Na druhom mieste sa v rámci kategórie Nové služby umiestnil projekt Elektronická pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera. Po prihlásení sa na portál poistenci uvidia prehľad všetkých spotrebovaných liekov a zdravotníckych úkonov. „Bronzovú medailu“ si odniesla Konferencia biskupov Slovenska za projekt Ecclesia – Kontaktné miesta katolíckej cirkvi. "Ocenenie si veľmi vážime. Upevňuje nás v presvedčení, že vždy keď Cirkev slúži, zostáva tradičnou i modernou zároveň," povedal výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský. Tretiu priečku získala cirkev spolu s firmou Novell.

V kategórii Zlepšovanie procesov získali prvé miesto Elektronické služby Sociálnej poisťovne. Víťazný projekt získal zlato za plošné zavedenie elektronickej služby zberu podkladov sociálneho poistenia a elektronickú komunikáciu so zamestnávateľmi. Na druhej priečke sa umiestnilo mesto Prešov a spoločnosť CORA GEO s projektom Obojsmerná integrácia mestského informačného systému mesta Prešov a štátnych registrov. Tretie miesto si z tohtoročnej Ceny ITAPA odniesli Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a spoločnosť Atos IT Solutions and Services za Informačný systém služieb zamestnanosti. Porota ocenila, že projekt prináša zefektívnenie chodu úradov a vytvára predpoklady pre oveľa kvalitnejšie poskytovanie služieb občanom a podnikateľom.

Cenu eFocus získalo Bratislavská časť Staré mesto za invenčnú, vizualizovanú formu multimediálnej prezentácie funkcionalít projektu o digitálnych mapách a geografickom informačnom systéme na sociálnej sieti YouTube, ako aj v printovej forme. Špeciálne uznanie od poroty získali projekty Vizualizácia ultrazvukových nálezov u kriticky chorých novorodencov a Slovenský superpočítač.

TK KBS informoval Miroslav Pejko

TK KBS vydala k správe :AUDIO:

( TK KBS, mp; ml ) 20121026032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]