[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozvánka na Púť katolíckych médií v Roku viery do Svätej zeme
P:3, 02. 10. 2012 10:39, DOM

Bratislava 2. októbra (TK KBS) - Čitatelia, poslucháči a diváci slovenských katolíckych médií budú putovať počas Roku viery do Svätej zeme. Pozývajú ich tam Tlačová kancelária KBS, Rádio LUMEN, TV LUX a Katolícke noviny. Púť sa uskutoční pri príležitosti Roku viery od 8. do 15. apríla 2013.

Púť povedie predseda Rady KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský. Na organizovaní púte sa dohodli ešte koncom júna riaditelia katolíckych médií. Predstavuje jednu z akcií, ktorá súvisí s konkrétnou realizáciou katolíckych médií Roku viery v praxi.

"Svätá Zem, je krajinou, kde sa Boh dotkol zeme a stal sa človekom. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. V Roku viery chceme putovať na miesta spojené so životom Ježiša, aby sme si obnovili a posilnili vieru. Osobitne chceme putovať ako rodina divákov, poslucháčov a čitateľov katolíckych médií," pozývajú médiá na púť do Svätej zeme.

Základné informácie o púti:

Organizátor (možnosť prihlásiť sa): Cestovná kancelária Awertour (Bratislava, Laurínska 2, tel./fax: 02/524 92 922, ck@awertour.sk, www.awertour.sk)

Partneri: TK KBS, Rádio LUMEN, TV LUX a Katolícke noviny

Termín: 8. - 15. apríla 2013

Konečná cena púte: 670 eur (vrátane poplatkov) + 50 amerických dolárov (obslužné)

V cene je letenka, 7-krát ubytovanie s polpenziou v 2 - 3 lôžkových izbách so sociálnym zariadením, odlet z Bratislavy, doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom, odborný sprievodca - kňaz

Predbežný program:

1.deň: odlet z Bratislavy a prílet do Tel Avivu. Transfer autobusom do Betlehema, večera a nocľah.

2.deň: po raňajkách prehliadka Betlehema - bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Popoludní prehliadka Betánie - Lazarov hrob.

3.deň: po raňajkách odchod ku Genezaretskému jazeru: Kafarnaum - dom sv. Petra, Tabgha - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra, hora Blahoslavenstiev. Fakultatívna plavba po Genezaretskom jazere. Návšteva Jardenitu /rieka Jordán/ - obnovenie krstných sľubov. Večera a nocľah.

4.deň: po raňajkách prehliadka Nazareta - baziliky Zvestovania, Kostola sv. Jozefa. Návšteva miesta prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Popoludní výstup na horu Tábor /peši alebo taxíkom za 7 amerických dolárov/, prehliadka kostola Premenenia Pána. Odchod do Betlehema. Večera a nocľah.

5.deň: po raňajkách odchod do Jericha. Prechod Júdskou púšťou, návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Popoludní fakultatívny výlet do Qumránu. Večera a nocľah.

po raňajkách odchod autokarom do Jeruzalema. Prehliadka mesta - Betfage, návšteva Olivovej hory - prehliadka kostola Pater Noster - Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie. Prechod k Múru nárekov, Hory Sion – Večeradla a baziliky Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah.

6.deň: po raňajkách odchod autokarom do Jeruzalema. Prehliadka mesta - Betfage, návšteva Olivovej hory - prehliadka kostola Pater Noster - Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie. Prechod k Múru nárekov, Hory Sion – Večeradla a baziliky Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah.

7.deň: po raňajkách odchod autokarom do Jeruzalema, prehliadka Starého mesta. Krížová cesta - Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii - Golgote. Popoludní návšteva Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Večera a nocľah.

8.deň: odchod autokarom do Tel Avivu s následným odletom do Ostravy následný transfer autobusom do Čadce, Žiliny, Trenčína, Trnavy a Bratislavy.

Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.( TK KBS; jk ) 20121002021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus