[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kresťanskí mládežnícki vedúci pokračujú vo vzdelávaní na líderskej škole
P:3, 14. 09. 2012 07:16, DOM

Važec 14. septembra (TK KBS) - Ďalšie vzdelávanie a duchovný rast mládežníckych vedúcich je jednou z hlavných priorít Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Tento cieľ mal aj pilotný ročník Líderskej animátorskej školy (LAŠ), ktorý sa skončil v júni tohto roku. Navštevovalo ju päťdesiat animátorov z celého Slovenska. Projekt bol podporený z programu Mládež v akcii. Jeho voľné pokračovanie sa začína dnes víkendovým stretnutím vo Važci.

Líderská animátorská škola je zameraná na zlepšenie vodcovských schopností mládežníckych vedúcich. Prvý ročník pozostával z ôsmich víkendov. Počas nich ponúkli organizátori LAŠ mladým lídrom základné vedomosti týkajúce sa vodcovstva, delegovania ľudí, plánovania či tímovej spolupráce. Priestor bol aj na rozvíjanie praktických zručností v oblasti vodcovstva, osobné poradenstvo a duchovú formáciu.

"Počas roka na líderskej škole sa mi otvorili dvere k novým partnerstvám a projektom. So spolužiakmi sme zrealizovali modlitebnú kampaň za voľby 2012, kde som dostala možnosť zapojiť sa ako PR manažérka projektu. Keďže som študentkou žurnalistiky, bola to pre mňa skvelá príležitosť uplatniť svoje schopnosti v praxi," uviedla absolventka školy Eleonóra Olšavská.

Tento rok má škola smerovať k ešte väčšej praktickej spolupráci lídrov na celoslovenskej úrovni. "Pripravili sme päť pracovných skupín. Zamerané budú na prípravu metodických materiálov, rast spoločenstiev, spoluprácu s médiami, modlitbu chvál a novú evanjelizáciu. Počas pravidelných stretnutí budú vedúci hľadať konkrétne možnosti spolupráce v daných oblastiach," vysvetlila Zuzana Venglíková, zodpovedná za projekt.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dvadsať rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. Vzdeláva dobrovoľníkov a profesionálnych pracovníkov s mládežou formou kurzov, školení a seminárov. Námety na prácu s mládežou ponúka animátorom prostredníctvom webovej stránky www.animator.sk.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; ml ) 20120914016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]