[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 07. 03. 2021   Meniny má Tomáš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Spišskej Kapitule prebieha XVI. sympózium kánonického práva
P:3, 23. 08. 2012 08:06, DOMSpišská Kapitula 23. augusta (TK KBS) - Od utorka 21. do piatku 24. augusta prebieha v Kňazskom seminári biskup Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule XVI. sympózium kánonického práva. Podujatie otvoril Mons. Ján Duda, predseda Slovenskej spoločnosti kánonického práva. Po ňom sa účastníkom prihovoril prof. Tadeusz Zasepa, rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku, spišský biskup Mons. Štefan Sečka a apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Mons. Mario Giordana.

Program pokračoval prednáškovými blokmi. Dve prednášky o službe a kompetencii Najvyššieho tribunálu apoštolskej signatúry prednášal kardinál Leo Raymond Burke, ktorý okrem iného zdôraznil, že Apoštolská signatúra vykonáva dohľad nad vysluhovaním cirkevnej spravodlivosti na celom svete. Popoludní sa konala v popradskej konkatedrále svätá omša, ktorej predsedal kardinál Burke. V príhovore ocenil svedectvo viery slovenských veriacich a povzbudil ich k vernosti Svätému Otcovi a Cirkvi.

V stredu bol na sympóziu kánonického práva v Spišskej Kapitule intenzívny pracovný deň. Dopoludnia prednášal Mons. Antonio Neri, podsekretár Kongregácie pre klérus na tému prepustenia klerikov z klerického stavu prostredníctvom milosti, ale aj prostredníctvom trestu. Záujem o tieto prednášky prekonal všetky očakávania organizátorov. Popoludní prednášal sudca Rímskej Roty Mons. Grzegorz Erlebach z Vatikánu. Jeho prednášky sa týkali práce cirkevných súdov.

Stredajší večerný program bol spojený s eucharistickou adoráciou v Katedrále sv. Martina, ktorej predsedal spišský biskup Mons. Štefan Sečka. Pri tejto príležitosti mu adresoval kardinál Piacenza, prefekt Kongregácie pre klérus list, v ktorom vysoko ocenil vznik Spolku adorujúcich kňazov. Kardinál okrem iného napísal, že sa cíti akoby "členom tohto Spolku" a prosí kňazov celého Slovenska, aby sa zapojili do tejto iniciatívy modlitieb za posväcovanie kňazov. List prečítal v taliančine Mons. Antonio Neri a v slovenčine Mons. Ján Duda. Program sympózia, ktoré vyvrcholí v piatok, dnes pokračuje ďalšími prednáškami.

Text listu je možné nájsť na ::TOMTO MIESTE::

TK KBS informoval Ján Duda

TK KBS vydala k správe ::FOTO::

( TK KBS, jd; ml ) 20120823014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]