[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 12. 2022   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deň rodiny oživil mestá a obohatil ľudí, ktorí sa do nich zapojili
P:3, 14. 06. 2012 12:02, DOM

Bratislava 14. júna (TK KBS) – Na Slovensku sa v uplynulých dňoch na viacerých miestach uskutočnili desiatky akcií a podujatí, ktorými sa už štvrtý rok po sebe zapojili do celoslovenskej akcie Deň rodiny. Podujatie odštartovalo v Košiciach, vyvrcholilo uplynulý víkend v Sabinove. Ich cieľom bolo zviditeľniť, osláviť a podporiť prirodzenú rodinu založenú na manželstve muža a ženy, ktorí s láskou prijímajú deti ako dar. O Dni rodiny hovoríme s Jozefom Predáčom, koordinátorom Dňa rodiny z Fóra kresťanských inštitúcii.

TK KBS: Ako by ste zhodnotili tohtoročný Deň rodiny?

Projekt Deň rodiny 2012 ako aj podujatia v jednotlivých mestách, ktoré sa v rámci tohto projektu uskutočnili považujem ako celoslovenský koordinátor za veľmi vydarené a na základe informácií nielen od samotných regionálnych organizátorov, ale aj z medializovaných výstupov redaktorov, či štábov regionálnych televízií môžem skonštatovať, že podujatia boli oživením pre jednotlivé mestá a obohatením pre ľudí, ktorí sa na nich zúčastnili. Medializované správy, linky na fotogalérie či záznamy regionálnych televízií sú k dispozícii na stránke Dňa rodiny www.denrodiny.sk.

TK KBS: V porovnaní s minulými ročníkmi, v čom nastal posun?

Vnímame, že v mestách, kde sa už v predchádzajúcich rokoch Deň rodiny konal, si ľudia a nielen oni, na toto podujatie už zvykli. Dôkazom toho je narastajúci počet účastníkov podujatia, záujem regionálnych médií a podpora a spolupráca, s ktorou sa FKI a jednotliví regionálni organizátori stretli zo strany či už miestnej samosprávy, Cirkvi, ako aj partnerov z podnikateľského prostredia alebo mimovládnych organizácií. Zároveň sa do uplynulého ročníka Dňa rodiny zapojili ďalšie subjekty a tak sa Deň rodiny prvý krát oslavoval aj v Malackách, Michalovciach, Liesku, Gelnici , Sabinove a Trenčianskych Tepliciach. Sme veľmi radi, že štvrtý ročník Dňa rodiny mal aj ekumenický rozmer a to nielen vďaka spolupráci s Rádiom 7, ale aj vďaka zapojeniu sa Evanjelickej Cirkvi augsburského vyznania v Šamoríne.

TK KBS: V čom ste naopak zaznamenali nejaké negatíva a aké?

Mrzí nás, že rovnako ako každý rok aj tento krát bol Deň rodiny ignorovaný alebo minimálne prehliadaný nielen súkromnými médiami, ale aj verejnoprávnou inštitúciou Rozhlas a televízia Slovenska a naproti tomu kontroverzný Dúhový Pride bol prvou správou večerného hlavného spravodajstva.

V čom je hlavný význam organizovania týchto podujatí?

Hlavný význam organizovania Dňa rodiny vidíme vo zviditeľnení jedinečnosti rodiny založenej na manželstve muža a ženy, ktorí s láskou prijímajú deti ako dar. Zároveň je to aj verejná manifestácia podpory rodine a apel na spoločnosť a volených zástupcov vo všetkých úrovniach, aby v záujme zabezpečenia trvalo udržateľného rozvoja spoločnosti vytvárali podmienky pre rozvoj rodiny. Deň rodiny je priestorom pre stretnutia, svedectvom a povzbudením, že je možné žiť radostný a spokojný rodinný život napriek ťažkostiam a problémom každodenného života. Deň rodiny umožňuje zoznámiť sa popri zábave aj s prorodinnými organizáciami a iniciatívami, nájsť kontakt a ľudí ochotných pomôcť poradenstvom v problémoch. V neposlednom rade verím, že mnohým slobodným aj dodá odvahu vziať na seba zodpovednosť za seba a svojho budúceho manžela/manželku a deti, ktoré ich vzájomná láska povolá k životu a pomôže k prijatiu rozhodnutia nebáť sa vstúpiť do manželstva a založiť si rodinu.

Pripravil: Michal Lipiak

( TK KBS, ml; ml ) 20120614016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23