[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 09. 2021   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deň rodiny oživil mestá a obohatil ľudí, ktorí sa do nich zapojili
P:3, 14. 06. 2012 12:02, DOM

Bratislava 14. júna (TK KBS) – Na Slovensku sa v uplynulých dňoch na viacerých miestach uskutočnili desiatky akcií a podujatí, ktorými sa už štvrtý rok po sebe zapojili do celoslovenskej akcie Deň rodiny. Podujatie odštartovalo v Košiciach, vyvrcholilo uplynulý víkend v Sabinove. Ich cieľom bolo zviditeľniť, osláviť a podporiť prirodzenú rodinu založenú na manželstve muža a ženy, ktorí s láskou prijímajú deti ako dar. O Dni rodiny hovoríme s Jozefom Predáčom, koordinátorom Dňa rodiny z Fóra kresťanských inštitúcii.

TK KBS: Ako by ste zhodnotili tohtoročný Deň rodiny?

Projekt Deň rodiny 2012 ako aj podujatia v jednotlivých mestách, ktoré sa v rámci tohto projektu uskutočnili považujem ako celoslovenský koordinátor za veľmi vydarené a na základe informácií nielen od samotných regionálnych organizátorov, ale aj z medializovaných výstupov redaktorov, či štábov regionálnych televízií môžem skonštatovať, že podujatia boli oživením pre jednotlivé mestá a obohatením pre ľudí, ktorí sa na nich zúčastnili. Medializované správy, linky na fotogalérie či záznamy regionálnych televízií sú k dispozícii na stránke Dňa rodiny www.denrodiny.sk.

TK KBS: V porovnaní s minulými ročníkmi, v čom nastal posun?

Vnímame, že v mestách, kde sa už v predchádzajúcich rokoch Deň rodiny konal, si ľudia a nielen oni, na toto podujatie už zvykli. Dôkazom toho je narastajúci počet účastníkov podujatia, záujem regionálnych médií a podpora a spolupráca, s ktorou sa FKI a jednotliví regionálni organizátori stretli zo strany či už miestnej samosprávy, Cirkvi, ako aj partnerov z podnikateľského prostredia alebo mimovládnych organizácií. Zároveň sa do uplynulého ročníka Dňa rodiny zapojili ďalšie subjekty a tak sa Deň rodiny prvý krát oslavoval aj v Malackách, Michalovciach, Liesku, Gelnici , Sabinove a Trenčianskych Tepliciach. Sme veľmi radi, že štvrtý ročník Dňa rodiny mal aj ekumenický rozmer a to nielen vďaka spolupráci s Rádiom 7, ale aj vďaka zapojeniu sa Evanjelickej Cirkvi augsburského vyznania v Šamoríne.

TK KBS: V čom ste naopak zaznamenali nejaké negatíva a aké?

Mrzí nás, že rovnako ako každý rok aj tento krát bol Deň rodiny ignorovaný alebo minimálne prehliadaný nielen súkromnými médiami, ale aj verejnoprávnou inštitúciou Rozhlas a televízia Slovenska a naproti tomu kontroverzný Dúhový Pride bol prvou správou večerného hlavného spravodajstva.

V čom je hlavný význam organizovania týchto podujatí?

Hlavný význam organizovania Dňa rodiny vidíme vo zviditeľnení jedinečnosti rodiny založenej na manželstve muža a ženy, ktorí s láskou prijímajú deti ako dar. Zároveň je to aj verejná manifestácia podpory rodine a apel na spoločnosť a volených zástupcov vo všetkých úrovniach, aby v záujme zabezpečenia trvalo udržateľného rozvoja spoločnosti vytvárali podmienky pre rozvoj rodiny. Deň rodiny je priestorom pre stretnutia, svedectvom a povzbudením, že je možné žiť radostný a spokojný rodinný život napriek ťažkostiam a problémom každodenného života. Deň rodiny umožňuje zoznámiť sa popri zábave aj s prorodinnými organizáciami a iniciatívami, nájsť kontakt a ľudí ochotných pomôcť poradenstvom v problémoch. V neposlednom rade verím, že mnohým slobodným aj dodá odvahu vziať na seba zodpovednosť za seba a svojho budúceho manžela/manželku a deti, ktoré ich vzájomná láska povolá k životu a pomôže k prijatiu rozhodnutia nebáť sa vstúpiť do manželstva a založiť si rodinu.

Pripravil: Michal Lipiak

( TK KBS, ml; ml ) 20120614016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]