[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 09. 02. 2023   Meniny má Zdenko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Editoriál Hovorcu Svätej stolice P. Lombardiho: Stretnutie
P:3, 30. 03. 2012 13:50, ZAH

Vatikán, 30. marca (RV) – Návšteva Svätého Otca v Mexiku a na Kube je témou pravidelného editoriálu hovorcu Svätej stolice, pátra Federica Lombardiho pre Vatikánske televízne centrum. Dostalo názov „Stretnutie“. Prinášame ho v plnom znení.

Osobné a priame stretnutie medzi pápežom a národmi Mexika a Kuby, ideálne všetkými hispánskymi národmi Latinskej Ameriky. Toto je určite jeden z najdôležitejších významov práve skončenej cesty. V očiach stoviek miliónov katolíkov amerického kontinentu rozhodujúci krok – okrem účasti na zasadnutí v Aparecíde v 2007 – je to potvrdenie a v určitom zmysle vyváženie pozornosti tohto pontifikátu voči nim.

Jasné posolstvo povzbudenia Cirkvi v oboch krajinách: explicitná požiadavka väčšieho priestoru pre pôsobenie a náboženskú slobodu, nie ako obrana privilégia, ale ako možnosť služby, účinného príspevku pre dobro všetkých, na budovanie spoločnosti bratskejšej, spravodlivejšej, zmierenej a pokojnejšej. Pápež je pastierom Katolíckej cirkvi a prostredníctvom nej a jej životaschopnosti sa osobitne služba viery dostáva do života národov. Nie nadarmo sme si uvedomili duchovný cieľ cesty vidiac pápeža Benedikta ako pútnika pred Pannou Máriou Milosrdenstva z El Cobre.

Sú tí, ktorí budú aj naďalej hovoriť, že chýbali niektoré stretnutia: návšteva Guadalupe, stretnutie s kubánskymi disidentmi, obeťami Maciela... Pápež nedokáže za krátku chvíľu návštevy urobiť všetko to, čo by chcel, ale kto ho počúva, porozumie jeho duchu a jeho úmyslom, kto ho sleduje, pozná koherenciu a odvahu jeho posolstiev. Skutočné veľké stretnutie, ktoré ideálne zahŕňa všetky osobitné stretnutia, sa uskutočnilo a bolo hlboké, spontánne a úprimné. Teda táto služba viery a nádeje, ktorú chcel pápež ponúknuť.

( TK KBS, RV mf; ml ) 20120330041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]