[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 09. 02. 2023   Meniny má Zdenko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Benedikt XVI.: Pánovej matke zveril potreby trpiacich ľudí
P:3, 28. 03. 2012 07:05, ZAH

Kuba, 28. marca (RV) - Benedikt XVI. druhý deň svojej návštevy na Kube navštívil Sanktuárium Panny Márie Milosrdenstva v mestečku El Cobre, najnavštevovanejšie pútnické miesto na Kube. Príhovor, ktorý tam priniesol, prinášame v plnom znení.

Drahí priatelia!

Prišiel som ako pútnik do domu milostivej sochy Panny Márie Milosrdenstva, „la Mambisa“, ako ju s láskou oslovujete. Jej prítomnosť v tejto oblasti El Cabre je pre Kubáncov darom z neba.

Srdečne pozdravujem všetkých, ktorí ste sa tu zišli. Prijmite pápežov pozdrav a zaneste ho všade, aby všetci zakúsili útechu a silu vo viere. Povedzte to všetkým, ktorých stretnete, čí už blízkym alebo cudzincom, že som Pánovej matke zveril potreby tých, ktorí trpia, tých, ktorým bola odňatá sloboda, tých, ktorí žijú ďaleko od svojich blízkych, alebo prežívajú ťažké chvíle. Zároveň som jej Nepoškvrnenému srdcu zveril mladých, aby sa stali autentickými Kristovými priateľmi a neupadli do nástrah, ktoré vo vnútri zanechávajú smútok.

Pred sochou Márie som osobitne myslel aj na tých Kubáncov, ktorých predkovia prišli z Afriky, ako aj blízkych obyvateľov Haiti, ktorí ešte stále trpia dôsledkami zemetrasenia spred dvoch rokov. Tiež som nezabudol na roľníkov dedinčanov tohto regiónu a ich rodiny, ktorí túžia žiť podľa evanjelia a otvárajú svoje domovy, aby sa v nich mohla sláviť Eucharistia.

Na príklade Najsvätejšej Panny povzbudzujem všetkých synov tejto drahej zeme, aby pokračovali v budovaní života na pevnom základe, ktorým je Ježiš Kristus, a aby pracovali na budovaní spravodlivosti, aby sa stali služobníkmi milosrdnej lásky a vytrvali uprostred skúšok. Nech vám nik nevezme vnútornú radosť, tak charakteristickú pre kubánsku dušu. Nech vás Boh žehná. Zo srdca ďakujem!( TK KBS, RV; ml ) 20120328021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]